4. Niedziela Adwentu

• w piątek       - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  • w sobotę       - Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
  • w niedzielę   - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy również do nabywania u ministrantów wigilijnego sianka. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza.
  • Także dzisiaj dzieci wraz z wychowawcami naszej świetlicy "Przystań" sprzedają przy kościele własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby świetlicy.
  • Podobny kiermasz świąteczny organizuje dzisiaj przed kościołem Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą.
  • Od kilku dni spowiadamy poza Mszami św. również w dodatkowych godzinach. Także w poniedziałek,   wtorek i w środę będziemy spowiadać od godz. 17:00 do 19:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilijny.
  • Wszystkich starszych i samotnych zapraszamy na wieczerzę wigilijną. Odbędzie się ona w środę 23 grudnia, a poprzedzi ją Msza święta o godz. 12:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Do czwartku zapraszamy na roraty o godz. 6:30. W środę ostatnie roraty dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przyniosły w poniedziałek plansze z obrazkami, byśmy na środę zdążyli przygotować dla nich nagrody.
  • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
  • W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
  • Akcja Katolicka poleca w promocyjnej cenie „Dzieje Polski - II tom” prof. Andrzeja Nowaka. Szczegóły w dzisiejszym biuletynie.
  • Za tydzień, w Niedzielę Świętej Rodziny, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich Małżeństw z naszej parafii, które w roku 2015 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program całej kolędy, aż do pierwszych dni lutego, jest już dziś wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony w dzisiejszym biuletynie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • Wszystkie ogłoszenia znajdziemy w bezpłatnym biuletynie parafialnym, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dziś przede wszystkim pełny program kolędy. Zapraszamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jakub Murzyn z ul. Krowoderskich Zuchów 26 i Jan Rausz z ul. Stachiewicza 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba