5. Niedziela Wielkanocna

• we wtorek         - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • w środę             - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w piątek            - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a szczególnej modlitwie i opiece św. Patrona polecamy Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, który w piątek obchodzi imieniny.

• Dzisiaj, z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odprawimy Mszę świętą o Matce Bożej o godz. 12:30. Pozostałe Msze święte odprawiane są z 5 Niedzieli Wielkanocnej.
  • Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca dla najbiedniejszych.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę harcerze prowadzić będą przy naszym kościele zbiórkę datków na Hospicjum św. Łazarza dla osób nieuleczalnie chorych w ramach corocznej akcji „Pola nadziei”.
  • Róże Różańcowe zapraszają na Mszę św. o godz. 18:30, a po niej na zmiankę tajemnic w najbliższy poniedziałek.
  • Spotkania dla przygotowujących się do Bierzmowania odbędą się: we wtorek dla kl. I i w środę dla kl. II w kaplicy MB o godz. 17:00.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • W piątek 8 maja o godz. 9:00, w uroczystość św. Stanisława, Ksiądz Kardynał udzieli w katedrze na Wawelu święceń diakonatu klerykom z naszego seminarium, w tym klerykowi Szymonowi Wróblowi, który w ubiegłym roku odbywał w naszej parafii jesienną praktykę. Polecamy jego i pozostałych kandydatów modlitwie o błogosławieństwo i wierność na drodze powołania.
  • W piątek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończy o 18:00 nabożeństwo majowe.
  • W przyszłą niedzielę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 113 przyjmą w naszym kościele  Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 12:30. Spowiedź dla nich będzie w sobotę o 9:00.
  • W imieniu ks. Kardynała zapraszamy wszystkich na procesję na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę za tydzień. Tradycyjnie procesja wyruszy z Wawelu o godz. 9:00.
  • Fundacja Prof. Kazimierza Bartla wspólnie z „Dworkiem Białoprądnickim”, Gimnazjum nr 12 i naszą Parafią zapraszają na Koncert Uwielbienia z okazji I rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II. Wystąpi chór, orkiestra kameralna oraz soliści i instrumentaliści związani ze środowiskiem sceny chrześcijańskiej. Koncert jest bezpłatny i odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 maja o godz. 16:00 w Dworku Białoprądnickim w formie imprezy plenerowej. Uczniowie z Gimnazjum Nr 12 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły będą prowadzili w czasie koncertu zbiórkę na pokrycie jego kosztów. Więcej szczegółów na plakatach. Zapraszamy.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy zawsze o godz. 18:00.
  • Zapraszamy również na comiesięczną Mszę świętą w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Centrum „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach w sobotę 9 maja o godz. 18:00.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w bezpłatnym Biuletynie Parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Dziś polecamy artykuł o Hospicjum św. Łazarza. Zachęcamy także, aby zabrać egzemplarz gazetki dla osób, które nie mogą przyjść do kościoła. Dzięki temu ich wiedza o życiu parafii będzie większa.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Kazimiery Giebuta z ul. Stachiewicza 31, która ostatnio odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024