11 czerwca 2016r. Odsłon: 1258

• we wtorek         - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w środę             - wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
  • w piątek            - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji liturgicznej części obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie w ostatnią środę. Szczególnie dziękujemy osobom odpowiedzialnym za muzykę, czyli naszym organistom Patrycji, Łukaszowi i Magdzie, a także chórowi parafialnemu i Oktetowi wokalnemu za wyjątkową oprawę Mszy świętej i piękne wykonanie Hymnu ku czci św. Jadwigi. Dziękujemy także za wykonany w ubiegłą niedzielę Akatyst ku czci św. Jadwigi.
  • W ramach dalszego świętowania Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza dzisiaj od 9:00 do 12:30 na Kiermasz Ciast. Dochód zostanie przeznaczony na renowację placu zabaw dla dzieci, który znajduje się pomiędzy szkołą, a domem parafialnym.
  • Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza również dziś od 9:00 do 17:00 na kiermasz książki. W ramach kiermaszu proponujemy możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism lub nabycie ich za symboliczną cenę. Uzyskane środki przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
  • Także dzisiaj Braterstwo Chorych kwestuje przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich członków. Gorąco zachęcamy aby dobrowolnym datkiem umożliwić osobom chorym spędzenie  kilku dni w wakacje na wypoczynku.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga będą zbierać pieniądze na ”Akcję lato w mieście” oraz na wakacyjne wyjazdy sportowe.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek 14 czerwca na Mszę świętą o godz. 18:30, a później na zebranie.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkie dzieci, które przez cały rok zbierały ziarenka proszone są o przyjście w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00. Zostaną wśród niech wylosowane nagrody.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na XIV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca na Placu Konstytucji 3 maja w Skale. Wystąpią orkiestry dęte z Polki i zagranicy. Przed występami zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15:00.
  • Więcej informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy szczególnie artykuł o wszystkich kapłanach pochodzących z naszej parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Justyna Witek z ul. Rusznikarskiej 15 oraz Maria Waleszczyńska z ul. Batalionu Skała AK 4. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba