20 czerwca 2015r. Odsłon: 1799

• w środę  - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: szkoła 113 i Szkoła Noblistów Polskich - godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi - godz. 9:30 i szkoła 21 - godz. 10:30, a Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • Od kilku lat Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach upowszechnia i rozwija dziedzictwo naszego Ojca Świętego, a jego Sanktuarium jest najważniejszym miejscem kultu świętego Papieża w Polsce. Przy jego relikwiach modlą się pielgrzymi z całego świata. Nasza parafia św. Jadwigi jest zaproszona do nawiedzenia Sanktuarium w poniedziałek 22 czerwca, czyli jutro. Od 15:30 jest możliwe oprowadzenie przez przewodnika, a o godz. 17:00 będzie uroczysta Msza święta z Procesją Światła. Serdecznie prosimy wszystkich parafian o pozytywną odpowiedź na to zaproszenie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 18:00.
  • Dzieci i młodzież z rodzicami oraz trenerami z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga w zeszłą niedzielę po Mszach Świętych zbierali pieniądze na” Akcję lato w mieście”.  Udało się zebrać 3528 zł. za co serdecznie dziękujemy. Cała zebrana kwota będzie przeznaczona na zorganizowanie zajęć sportowo rekreacyjnych w wakacje dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii. Zajęcia będą nieodpłatne i będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 na orliku przy kościele. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo rekreacyjne organizowane przez nasz klub w  wakacje. Organizujemy obozy  nad morzem w Jastrzębiej Górze, we Włoszech  oraz w górach w Zawoi. Szczegóły znajdą Państwo na ulotkach.
  • Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkich zawodników, trenerów oraz przyjaciół na Mszę Świętą kończącą pracę w Klubie w tym roku szkolnym, która zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca o godz 17.00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej zapraszamy na sale teatralną, gdzie wręczymy statuetki Nasi Najlepsi 2015 oraz nagrody za udział w Mszach Św. klubowych.
  • Zapraszamy także na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo, które odbędą się na stadionie Bronowianki przy ul. Zarzecze w sobotę 27 czerwca od godz. 9:00. Jednym z głównych organizatorów tych zawodów jest sekcja ringo działająca przy naszym Klubie sportowym.
  • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza 35 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka to piękny czas spotkania się z Bogiem w drodze i modlitwie, okazja do poznania nowych wspaniałych ludzi oraz radosnego przeżywania swojej wiary. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza parafia dołącza się do grupy 2 z Białego Prądnika. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisywanie się w kancelarii parafialnej do 31 lipca. Więcej informacji u naszego ks. Grzegorza przewodnika grupy 2.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież naszego Gimnazjum nr 12 prowadzi zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Kilometry Dobra". Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Prof. Kazimierza Bartla, która jako jedyna Fundacja wspiera w Krakowie  młodzież gimnazjalną i licealną z biednych rodzin poprzez stypendia, dofinansowanie do obiadów, wycieczek szkolnych i innych imprez. Z pomocy tej korzystają również uczniowie z parafii Św. Jadwigi Królowej. Dziękujemy w imieniu młodzieży za każdy dar serca.
  • Nasza parafianka Dominika Szkatuła - świecka misjonarka pracująca w Peru - jest obecnie w kraju na krótkim urlopie. Zapraszamy na spotkanie z nią w przyszłą niedzielę 28 czerwca o godz. 16:00 w sali teatralnej. Będzie to jednocześnie promocja książki o polskich misjonarzach, której Dominika jest jedną z głównych bohaterek. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Zdzisław Mitka z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Maria Starowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 23 i Józef Szczepaniak z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024