24 czerwca 2017r. Odsłon: 1423

• w środę       - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w czwartek - Uroczystość Św. Apostołów Piotr i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie księdzu Piotrowi, który w czwartek obchodzi imieniny życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w pracy katechetycznej, duszpasterskiej i w życiu osobistym.

• Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji stanie się także okazją do oddechu duchowego, a modlitwa i niedzielna Eucharystia będą stałymi częściami odpoczynku.
  • W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17:45 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Tego dnia nie będzie Mszy św. dla chorych o godz. 11:00.
  • Przypominamy, że od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na obozy letnie: piłkarski w Zawoi w terminie 10 - 18 sierpnia oraz rekreacyjno sportowy w Łebie w terminie 17 - 30 sierpnia. Na wyjazd nad morze zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież z Krakowa, obóz ma formułę otwartą. Informacje na plakatach, ulotkach oraz  w biurze klubu.
  • Także w sierpniu wyruszy Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. Jak co roku, również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
  • W lipcu i sierpniu nie działa kuchnia św. Jadwigi. Wydawanie posiłków rozpoczniemy od września.
  • Zapowiadana w zeszłą niedzielę sprzedaż książek ma miejsce dzisiaj. Członkowie wspólnoty „Chrystus w Starym Mieście” sprzedają przy naszym kościele książki katolickie. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest na organizację wydarzenia „Chrystus na barce - modlitwa o pokój dla Europy”, które odbędzie się 11 lipca. Zachęcamy, aby wspomóc to dzieło poprzez zakup wartościowej książki.
  • Krakowska Grupa Ratownicza zaprasza na akcję „Spotkaj Ratownika”, którą prowadzi dzisiaj przy naszym kościele po Mszach Św. Można obejrzeć pokazy udzielania pierwszej pomocy, a także bezpłatnie zmierzyć poziom cukru i ciśnienie. Ratownicy zbierają także dowolne datki na zakup sprzętu do ratowania życia i na cele charytatywne.
  • Chrześcijańskiego Braterstwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych gorąco dziękuje za życzliwość i możliwość zorganizowania zbiórki w parafii św. Jadwigi Królowej tydzień temu. Dzięki ofiarności parafian udało się zebrać 6 717 zł. Dzięki temu możemy pokryć koszty wyjazdu i pobytu czterech osób niepełnosprawnych i czterech opiekunów na czternastodniowym wyjeździe i rekolekcjach w Ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Budach Głogowskich. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę 2 lipca Wspólnota Bystrzaki będzie kwestować po każdej Mszy św. na swój wyjazd wakacyjny. "Bystrzaki" proszą o wsparcie i z góry dziękują za każdy dar serca.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Dzisiejszy numer jest ostatnim przed wakacjami. W lipcu i sierpniu biuletyn nie będzie się ukazywał, a powróci we wrześniu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Jacewicz z ul. Stachiewicza 35B oraz Franciszek Stokłosa z ul. Stachiewicza 35A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024