27 czerwca 2015r. Odsłon: 1672

• w poniedziałek - Uroczystość Św. Apostołów Piotr i Pawła
  • w piątek            - Święto św. Tomasza, Apostoła
  • w sobotę           - Święto w rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie księdzu Piotrowi, który jutro obchodzi imieniny, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy katechetycznej i duszpasterskiej w naszej wspólnocie oraz w wierności powołaniu kapłańskiemu.

• Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji stanie się także okazją do oddechu duchowego, a modlitwa i niedzielna Eucharystia będą stałymi częściami odpoczynku.
  • We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 Godzina Święta w intencji powołań. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w sobotę o godz. 17:45 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Tego dnia nie będzie Mszy św. dla chorych o godz. 11:00.
  • Przypominamy, że od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na akcję „Lato w mieście”, czyli na zajęcia sportowo-rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii. Zajęcia są nieodpłatne i odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 na orliku przy kościele.
  • Centrum Kultury zaprasza na warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Szczegóły na plakatach.
  • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
  • W lipcu i sierpniu nie działa kuchnia św. Jadwigi dla ubogich. Wydawanie posiłków rozpoczniemy od września.
  • Nasza parafianka Dominika Szkatuła - świecka misjonarka pracująca w Peru - jest obecnie w kraju na krótkim urlopie. Zapraszamy na spotkanie z nią w sali teatralnej. Będzie to jednocześnie promocja książki o polskich misjonarzach, której Dominika jest jedną z głównych bohaterek. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie dzisiaj o godz. 16:00.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Dzisiejszy numer jest ostatnim przed wakacjami. W lipcu i sierpniu biuletyn nie będzie się ukazywał, a powróci we wrześniu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Stefanii Zygmuntowicz z ul. Batalionu „Skała” AK 8, która w ostatnich dniach odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024