14 stycznia 2017r. Odsłon: 1546

• we wtorek    - wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w czwartek  - wspomnienie św. Jana Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w sobotę      - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w sobotę i w niedzielę będą obchodzić swoje święto, składamy najlepsze życzenia łask Bożych, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

• Dzisiaj naszym gościem jest ks. Jacek Kocur - proboszcz z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie, który na Mszach św. głosi kazania, a po nich kwestuje na budowę kościoła. Dziękujemy za każdy gest pomocy.
  • Natomiast za tydzień dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” będą prowadzić przy kościele kwestę na sfinansowanie akcji „Zima w mieście”.
  • Klub Sportowy zaprasza również dzieci i młodzież na obóz sportowo-rekreacyjny w Zawoi w terminie od 28 stycznia do 4 lutego. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach.
  • Również w przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy kościele książki autorstwa Joanny Jurkiewicz o św. Janie Pawle II pt.: „Zwiastunowi z gór”.
  • Zapraszamy wszystkich na comiesięczne nabożeństwo do naszej patronki św Jadwigi Królowej. Z racji 17 dnia miesiąca nabożeństwo odprawimy we wtorek o godz. 18:00 w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  • Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny zatytułowany „Artyści dla osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe”. Wystąpi zespół „Niema GO tu”, który tworzą autorzy i wykonawcy hymnu ŚDM. Po koncercie, wolontariusze będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary na pomoc osobom dotkniętym tą nieuleczalną chorobą. Koncert odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godz. 19.30 w naszej sali teatralnej.
  • Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 113 zapraszają rodziców i i dzieci, które od września rozpoczynają naukę w klasie I lub w „zerówce” na „Drzwi otwarte szkoły”. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
  • Zapraszamy studentów na Mszę świętą w intencji o dobrą sesję w najbliższy czwartek 19 stycznia o godz. 20:00 w Kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy wszystkich parafian na dziękczynną Mszę świętą za lata posługi w naszej Archidiecezji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystość odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach w sobotę 21 stycznia o godz. 11:00. Nasza wdzięczność obejmuje nie tylko 11 lat kierowania naszą diecezją, ale także 27 lat, które Ksiądz Kardynał przeżył u boku św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy i polecamy modlitewnej pamięci osobę Księdza Kardynała Stanisława.
  • W przyszłą niedzielę 22 stycznia po Mszy Św. o godzinie 11:00 w sali teatralnej odbędą się Jasełka, na które zapraszają uczniowie klas III, ich wychowawczynie i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 21. Szczególnie zapraszamy babcie i dziadków z okazji ich święta.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program całej kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą na kolędę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Teresa Buława z ul. Rusznikarskiej 13, Mieczysław Ślusarczyk z ul. Opolskiej 49, Krzysztof Zegarmistrz z ul. Opolskiej 59, Jadwiga Konsalik z ul. Stachiewicza 45, Dariusz Filipczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Roman Borusiewicz z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Daniela Kurek z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Janina Brożek i Bronisława Holiat z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024