16 września 2017r. Odsłon: 1152

• w poniedziałek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • w środę             - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim, Pawła i Towarzyszy
  • w czwartek       - Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w piątek            - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • w sobotę           - wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Stanisława Molendysa, który jutro obchodzić będzie imieniny. Życzymy ks. Stanisławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądzie biskupim i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

• Dzisiaj na każdej Mszy świętej o swoim życiu w Ameryce Południowej opowiada nasza parafianka świecka misjonarka Dominika Szkatuła, która pracuje od wielu lat w Peru. Po Mszach świętych jest także okazja, by przy wyjściu z kościoła złożyć do puszek dobrowolny datek na cele misyjne i wsparcie pracy naszej rodaczki. Z góry dziękujemy za każdy z serca płynący dar.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli w zeszłą niedzielę ofiary na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dzieci i młodzież zebrały w sumie kwotę 8713 zł. Dziękujemy także za przybory szkolne przyniesione do kościoła. Wszystko w najbliższych dniach przekażemy do szkół naszej parafii.
  • Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 w zakrystii. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w sali nr 9.
  • Przypominamy także, że przy naszej parafii można uzyskać bezpłatnie porady prawne w każdy wtorek od godz. 17:00 do 18:00. Prawnik dyżuruje w pomieszczeniu przy kancelarii parafialnej.
  • Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jest najważniejszym miejscem kultu naszego Papieża w Polsce. W zeszłym roku modlił się tam również Papież Franciszek. Każdego 22 dnia miesiąca jest odprawiane „Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II”, na które zaprasza nas metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski. W jego imieniu zapraszamy na nabożeństwo 22 września, czyli w najbliższy piątek. O godz. 17:00 rozpocznie się Msza św, a po niej odbędzie się procesja światła i uczczenie relikwi św. Jana Pawła II.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy rozmowę z ks. Stanisławem Molendysem oraz informacje o nowych Siostrach Nazaretankach skierowanych do naszej parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Romankiewicz z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Janina Piotrowicz z ul. Stachiewicza 31, Marta Cierniak z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Bronisław Walczowski z ul. Opolskiej 69 oraz Anna Nowak z ul. Rusznikarskiej 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża