4. Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2015r. Odsłon: 1824

• w czwartek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza wszystkim noszącym imię św. Józefa, życzymy obfitości Bożych łask.

• Nabożeństwo ku czci naszej Patronki św. Jadwigi odprawimy we wtorek o godz. 18.00.
  • W środę 18 marca o godz. 18.30 bp Damian Muskus udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza baranki wielkanocne Caritas. Natomiast paczki świąteczne dla osób zapisanych będą wydawane w środę 18 marca od godz. 13:00.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj miód przed kościołem.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Na stoisku pod chórem znajduje się najnowsza prasa katolicka, między innymi: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki i gazety dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście, do sięgnięcia po wartościową lekturę. Jednocześnie bardzo prosimy, by należność za gazety wrzucać do skarbonki obok, zgodnie z wywieszonym cennikiem.
  • Dzisiaj po Mszach świętych Akcja Katolicka oferuje zakup wartościowych książek katolickich. Zachęcamy do lektury.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” rozpoczyna zapisy na letni obóz rekreacyjno-sportowy w Jastrzębiej Górze nad morzem. Termin 28 lipca - 10 sierpnia tego roku. Koszt dla dzieci z klubu 1350 zł, a dla dzieci spoza klubu 1450 zł. Cena obejmuje całkowity koszt wyjazdu: zakwaterowanie, wyżywienie, transport autokarem, atrakcje na miejscu. Informacje szczegółowe i zapisy w biurze Klubu.
  • Klub Sportowy zaprasza także dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia sportowe, rehabilitacyjne, odchudzające, które odbywają się w gabinecie gimnastyki usprawniającej pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów. Szczegóły na ulotkach i w biurze klubu. Przypominamy również, że na terenie Parafii znajduje się profesjonalna siłownia.
  • Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na leczenie 4-letniego Tymka - naszego parafianina. Więcej informacji o jego trudnej sytuacji można przeczytać na plakacie i na ulotkach przy wyjściach z kościoła. Prosimy także o modlitwę w jego intencji.
  • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem członkowie naszej parafialnej wspólnoty osób niepełnosprawnych „Bystrzaki” będą prowadzić kiermasz swoich wyrobów oraz zbierać datki na wyjazd wakacyjny.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy między innymi artykuł na temat wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży, a także o naszych Nadzwyczajnych Szafarzach Komunii Św.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Emilia Huza z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Jerzy Chmielowiec z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Stanisław Prochowicz z ul. Stachiewicza 13, Piotr Wójtowicz z ul. Stachiewicza 17, oraz Marek Szturma. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża