5. Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2016r. Odsłon: 1726

• w sobotę - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególnie s. Bożenie oraz naszej organistce p. Patrycji składamy najlepsze życzenia opieki Bożej i pomyślności w przypadającym dzisiaj dniu ich imienin.

• W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Rekolekcje rozpocznie Msza św. wieczorna z pierwszą nauką ogólną. Bezpośrednio po tej Mszy św. droga krzyżowa ulicami z rozważaniami rekolekcyjnymi, na którą zapraszamy jak co roku wszystkich parafian. Szczególnie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie również te osoby, które zdeklarowały przyjęcie pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Prosimy wszystkich o zabranie ze sobą świec. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:45 i o 20:00. Jedynie o godz. 8:30 będzie droga krzyżowa dla dorosłych, a o 17:00 droga krzyżowa dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem.
  • Dokładny program rekolekcji wydrukowany jest w dzisiejszym biuletynie, a także umieszczony na drzwiach kościoła i na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby zabrać dziś po Mszy św. program rekolekcji, tak aby w każdym domu był on dostępny. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które u progu Wielkiego Tygodnia będą najlepszą pomocą w głębokim przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jacek Pawłowski - Rektor Seminarium Duchownego Księży Saletynów.
  • Prosimy o zapisywanie w zakrystii osób chorych, które odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w kaplicy i na spotkanie w sali pod plebanią.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Po tej Mszy św. przeprowadzimy przed kościołem konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza baranki wielkanocne Caritas.
  • Klub Seniora z ul. Krowoderskich Zuchów zaprasza dziś po Mszach świętych na kiermasz wyrobów świątecznych przy kościele.
  • Natomiast Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej zaprasza w niedzielę za tydzień po Mszach świętych na kiermasz wyrobów świątecznych.
  • Również świetlica "Przystań" działająca przy naszej parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne za tydzień po Mszach Świętych.
  • Kolejne spotkanie kręgów Domowego Kościoła odbędzie się 14 marca o godzinie 19.00 w salce nr 6. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa.
  • Rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św Jadwigi Królowej wraz z dyrekcją pragną rozpocząć rewitalizację placu zabaw dla dzieci, który mieści się na dziedzińcu pomiędzy szkołą a plebanią. Po Mszach świętych w Niedzielę Palmową 20 marca o godz. 8, 9:30, 11 i 12.30 rodzice i dzieci będą sprzedawać wypieki i ozdoby świąteczne. Więcej na ten temat w dzisiejszym biuletynie.
  • Dyrekcja oraz nauczyciele Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły przy ul. Kluczborskiej 3 serdecznie zapraszają uczniów klas VI wraz z rodzicami na dzień otwarty szkoły w sobotę 19 marca w godz. 9.00 - 13.00.
  • Nasi zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj koło kościoła miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Klementyna Stolarz z ul. Opolskiej 15 i Stanisław Mik z ul. Stachiewicza 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba