7. Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

17 maja 2015r. Odsłon: 1891
  • Wczoraj w Warszawie nasz parafianin Michał Misiuda przyjął z rąk Ks. Kardynała Kazimierza Nycza święcenia diakonatu. Nowemu diakonowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy potrzebnych łask Bożych, by wytrwał na drodze powołania. Polecamy go także życzliwej modlitwie wszystkich parafian.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę o tej samej godzinie Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Jadwigi Królowej.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. W środę nabożeństwo połączone jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Natomiast w piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W naszych modlitwach pamiętajmy w tych dniach także o tegorocznych maturzystach.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św.
  • W przyszłą niedzielę podopieczni naszej świetlicy „Przystań” dla dzieci z ubogich rodzin prowadzić będą po Mszach Świętych zbiórkę na ich wyjazd wakacyjny. Za każdy dar serca i pomoc bardzo dziękujemy.
  • Również w przyszłą niedzielę 24 maja oraz tydzień później będzie możliwość zakupu u naszych lektorów przed kościołem tomiku wierszy autorstwa Bogusława Nowalińskiego „Raduj się dziś Krakowie”. Dzieło to zawiera 50 utworów poświęconych Patronce naszej parafii - Św. Jadwidze Królowej. Cena tomiku 15 zł.
  • Fundacja Uskrzydleni Wiekiem gorąco zaprasza na warsztaty z wikliny papierowej, podczas których stworzymy piękne kapelusze, by zaprezentować je w konkursie organizowanym w ramach tegorocznych Senioraliów w czerwcu. Wszystkich Seniorów zainteresowanych różnorodną działalnością Fundacji zapraszamy na spotkanie przy herbatce w środę 20 maja do salki pod plebanią przy kuchni dla ubogich, o godzinie 16:00.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza  dzieci i młodzież na wyjazdy wakacyjne. W tym roku proponujemy wyjazdy do Włoch, do Jastrzębiej Góry oraz do Zawoi. Zapisy i informacje w biurze klubu. Więcej informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi zaprasza serdecznie wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjne warsztaty „Wakacje ze Świętą Jadwigą”. W programie liczne gry i zabawy. Zapisy w biurze Centrum Kultury od poniedziałku – piątku od 15.00 do 18.00. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach, w biuletynie oraz w biurze Centrum Kultury.
  • W niedzielę za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą sprzedawać przed kościołem miód.
  • Więcej informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj szczególnie polecamy artykuły o Uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz o kiermaszu książek.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Souba z ul. Batalionu Skała AK 10, Romualda Trzaska z ul. Stachiewicza 27 oraz Anna Bednarz z ul. Rusznikarskiej 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024