18. Niedziela Zwykła - Przemienienie Pańskie

05 sierpnia 2017r. Odsłon: 1208

• we wtorek   - wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • w środę       - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy
  • w czwartek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w piątek      - wspomnienie św. Klary, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Grupę z naszej parafii prowadzi jak co roku ks. Grzegorz. Pamięjtajmy w naszych modlitwach o wszystkich pielgrzymach.
  • W środę 9 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę Świętą do kaplicy św. Jadwigi w Centrum Jana Pawła II.
  • Fundacja Wspierania Kultury „Magna Res” zaprasza na uroczysty koncert pamięci ks. Kardynała Franciszka Macharskiego z racji I rocznicy jego śmierci. Koncert odbędzie się w piątek 11 sierpnia o godz. 20:00 w kościele św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej 7. Szczegóły na plakatach.
  • Wspólnie z naszą Akcją Katolicką zachęcamy do zakupu nowej książki o ks. abp. Marku Jędraszewskim zatytułowanej „Ty masz zwyciężać”. Książka jest dostępna w promocyjnej cenie przed kościołem, a w ciągu tygodnia w zakrystii.
  • Wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie także okazją do oddechu duchowego, a modlitwa i niedzielna Eucharystia częściami odpoczynku.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysława Strzebońska z ul. Stachiewicza 27 oraz Aleksander Boryczko z ul. Krowoderskich Zuchów 20. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.

27 kwietnia 2024