05 września 2015r. Odsłon: 1475

• we wtorek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w środę     - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Bożej.

• Dzisiaj po Mszach świętych dzieci i młodzież prowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i wykorzystane przez Dyrektorów na wyżywienie dzieci najbardziej potrzebującym. Dzięki naszej wrażliwości i życzliwej pomocy możemy umożliwić godne przeżycie roku szkolnego wielu dzieciom z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Natomiast do kosza przy figurze św. Jadwigi prosimy o wkładanie przyborów szkolnych, które także przekażemy do szkół dla dzieci w potrzebie. Z góry dziękujemy za wrażliwość serca i każdy dobry gest.
  • Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci ze scholi odbędzie się dzisiaj zaraz po Mszy Św. o godz. 11:00 w sali nr 6. Zaprasza siostra Paula.
  • Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00, a w piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne z ks. Grzegorzem, które odbędzie się w poniedziałek 7 września  o 19:15 w salce koło siłowni.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia trwają już od tygodnia  w sali nr 9.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 21 września, o godz. 17:00 w salce nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy IV szkoły podstawowej wzwyż.
  • Wznawiamy także po wakacjach spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy w imieniu opiekuna kręgu ks. Piotra wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Pismo Święte. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, po Mszy świętej wieczornej.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową we wtorek 8 września o godz. 18:00 w kościele, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła w sali nr 6. Koło zaprasza także wszystkie nowe osoby do współpracy. Zapisy są prowadzone na zebraniach w każdy 2 wtorek miesiąca po Mszy świętej wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi, która wznowiła działalność od 1 września.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza serdecznie dziewczynki w wieku od 5 do 8 lat na zajęcia gimnastyczno-baletowe. Zapisy i zajęcia odbywają się w poniedziałki w małej sali gimnastycznej oraz w czwartki w sali teatralnej w godz. 15:00-17:00. Zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi także zapisuje chętnych na zajęcia pozaszkolne. Zapisy  codziennie od 15:00 do 18:00 w sekretariacie Centrum lub telefonicznie.
  • XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 12 września. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie.
  • Klub Seniora przy ul. Rusznikarskiej 14 prowadzony przez Fundację „Uskrzydleni wiekiem” i Urząd Miasta w ramach tworzenia Centrów Aktywności Seniora zaprasza na dzień otwarty w środę 9 września od godz. 10:00 do 18:00. Możne przyjść na herbatkę i zapisać się na wybrane zajęcia. Panie z Fundacji udzielają dzisiaj informacji przed kościołem.
  • Dzisiaj wznawiamy po wakacyjnej przerwie wydawanie naszego biuletynu informacyjnego. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, po jednym na rodzinę, a także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Zapraszamy także osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przy stojakach z biuletynem pojawiła się także skarbonka. Prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym numerze.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Pałuzewicz z ul. Łokietka 49, Aniela Osiadła z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Maria Śliwa z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Wanda Śliwa z ul. Krowoderskich Zuchów 23 i Ewa Cielecka z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024