12 września 2015r. Odsłon: 1290

• w poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • we wtorek         - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w środę             - wspomnienie św. Męczenników - Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
  • w piątek            - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególneżyczenia kierujemy dziś do ks. Stanisława Molendysa, który w piątek obchodzić będzie imieniny.Życzymy ks. Stanisławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądziebiskupim i w posłudze dla naszej wspólnoty.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli w zeszłą niedzielę datki do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dzieci i młodzież zebrały w sumie kwotę 7606 zł. Dziękujemy także za przybory szkolne przyniesione do kościoła. Wszystko przekazaliśmy do szkół naszej parafii.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi działającą przy naszej parafii.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia trwają od 1 września w sali nr 9.
  • Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" zaprasza serdecznie dziewczynki w wieku od 5 do 8 lat na zajęcia gimnastyczno-baletowe. Zapisy i zajęcia odbywają się w poniedziałki w małej sali gimnastycznej oraz w czwartki w sali teatralnej w godz. od 15:00 do 17:00. Zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi działające przy naszej parafii informuje, że trwają zapisy na zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży w sekretariacie Centrum Kultury lub telefonicznie w godzinach popołudniowych od godz. 15-tej do 18-tej. Równocześnie informujemy, że zajęcia rozpoczynają się od jutra tj. od poniedziałku 14 września. Więcej szczegółów na temat zajęć znajdą Państwo na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na ulotkach.
  • Na stoisku pod chórem można znaleźć bogaty wybór tytułów prasy katolickiej, między innymi: Przewodnik Katolicki, Niedzielę, Gościa Niedzielnego, a także prasę dla najmłodszych. Zachęcamy do sięgnięcia po najnowsze tytuły.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisława Kolbuszewska z ul. Stachiewicza 35B, Magdalena Klinger z ul. Rusznikarskiej 13, Kazimierz Trojański z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024