30 września 2017r. Odsłon: 1455

• w środę             - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek       - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w sobotę           - wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki.

• Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich, działającą przy naszej parafii. Przypominamy, że kuchnia nie ma żadnej dotacji instytucji charytatywnych i wyłącznie dzięki naszym ofiarom wydaje codziennie kilkadziesiąt obiadów osobom starszym i ubogim. Dziękujemy za każdy gest dobrego serca na ten cel.
  • Jutro przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Po każdej Mszy świętej zapraszamy wszystkich rodziców o podejście po końcowym ogólnym błogosławieństwie przed ołtarz z małymi dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  • Zebranie członków Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek w sali nr 6 po wieczornej Mszy Św.
  • Zapraszamy na comiesięczne spotkanie Braterstwa Chorych, które odbędzie się w najbliższą środę 4 października. Rozpocznie je Msza św. w kaplicy o 14.30. Po niej spotkanie w sali pod plebanią.
  • W środę 4 października po Mszy św. wieczornej, czyli ok godz. 19:15 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. dla księży - kolegów rocznikowych ks. Proboszcza, w tym abp. Grzegorza Rysia. Będzie to również okazja do modlitwy za abp. Grzegorza w intencji jego posługi w diecezji łódzkiej. Zapraszamy do modlitwy.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek z racji początku roku akademickiego studenci zapraszają po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w kosciele. Tego dnia spowiedź od 18:00, a w piątek od godz. 16:30. O 17:00 Msza św. dla dzieci, a o 20:00 dla młodzieży. W sobotę zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią, tradycyjną drożdżówkę i rozmowy przy herbacie.
  • Uczniów klas III gimnazjum prosimy o zapisywanie się od poniedziałku 2 października na spotkania w wybrany dzień, przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w sali nr 6. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy ich także do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 18.00 oraz na Mszę świętą o 18:30. Natomiast Uczniów klas VII szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 3 października, a uczniów klas II gimnazjum w środę 4 października. Spotkania dla nich odbywają się w kaplicy o 17:00. Zapraszamy ich do spowiedzi w czwartek lub w piątek.
  • W sobotę 7 października zapraszamy do włączenia się poprzez wspólną modlitwę różańcową w akcję „Różaniec do granic”. Zapraszamy do kaplicy Matki Bożej o godzinie 14:00, gdzie odmówimy cztery części różańca. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • II Małopolski Marsz dla życia i rodziny pod hasłem „Rodzinie i Życiu – TAK!” odbędzie się 8 października, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, pod patronatem księdza abp. Marka Jędraszewskiego. O godz. 10:00 Msza św. w katedrze wawelskiej, a po niej przejście na Rynek Główny. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. Dla dzieci prezenty – niespodzianki.
  • W naszej Archidiecezji od ponad 40 lat działa Studium Teologii Rodziny zainicjowane przez ks. kardynała Karola Wojtyłę. Głównym celem zajęć jest przekazanie i pogłębienie wiedzy z zakresu nauk o małżeństwie i rodzinie. Można już zapisywać się na kolejną edycję studium w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii przy Franciszkańskiej 3. Więcej informacji pod tel. 12 628 81 50.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Jutro czyli w poniedziałek 2 października, w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 będą po nabożeństwie różańcowym rozdawać przed kościołem darmowe elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność i bezpieczeństwo po zmroku.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj przed kościołem miód.
  • Za tydzień przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski, który odbywa się pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją". Krakowscy stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zapraszają wszystkich krakowian do udziału w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza o 10:00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, jak również do udziału w przygotowanych bezpłatnych atrakcjach dla rodzin i dzieci w Arcybractwie Miłosierdzia na ul. Siennej 5. Przy naszym kościele przeprowadzana będzie tradycyjna zbiórka datków na fundusz stypendialny.
  • Rada Dzielnicy V i Biblioteka Kraków zaprasza w czwartek 5.10 o 17:30 na spotkanie pt.: "Kosynierzy z Krowodrzy". Odbędzie się ono w Filii nr 21 przy ul. Królewskiej 59.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Włodzimierz Staszel z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Łucja Michniak z ul. Stachiewicza 31, Jacek Nowak z ul. Kluczborskiej 4, Krystyna Wąsik z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Ewa Rutkowska z ul. Krowoderskich Zuchów 13 oraz Krystyna Ptak z ul. Opolskiej 61. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża