4. Niedziela Wielkiego Postu

25 marca 2017r. Odsłon: 1536
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej. Szczególne życzenia składamy Siostrze Grażynie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która w sobotę obchodzi imieniny. Życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w pracy katechetycznej i w życiu zakonnym.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • W środę 29 marca będą wydawane paczki świąteczne od godz. 13:00 do 15:00 w sali przy kuchni św. Jadwigi.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy osoby chore i starsze na Mszę św. do kaplicy Matki Bożej o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:45 różaniec pierwszosobotni.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Także w przyszłą niedzielę Siostry Albertynki będą sprzedawały przy naszym kościele palmy wielkanocne. Zachęcamy by się w nie zaopatrzyć, gdyż tydzień później będzie już Niedziela Palmowa.
  • Nasz parafialny chór Cantate Domino zaśpiewa pieśni wielkopostne w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12:30 oraz po niej. Zapraszamy.
  • Parafialny Klub Sportowy zaprasza na Drogę Krzyżową w piątek o 17:00 w górnym kościele.
  • Klub zwraca się także z serdeczną prośbą  o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.
  • Klub Sportowy zaprasza również dzieci i młodzież na obozy wakacyjne. W tym roku proponujemy obóz piłkarski w Zawoi oraz rekreacyjno-sportowy nad morzem w Łebie. Obóz w Zawoi odbędzie się w terminie 10 - 18 sierpnia, a obóz w Łebie w terminie 17 - 30 sierpnia. Oba turnusy mają formułę otwartą dla wszystkich chętnych, nie tylko zawodników z Klubu. Zapisy i informacje w biurze klubu w poniedziałki, środy i czwartki od 16:00 do 18:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła.
  • Nowootwarte Katolickie Liceum Ogólnokształcące Montessori w Krakowie przy ul. Pawlickiego 1 zaprasza na Dzień Otwarty 29 marca o godz. 17:00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy wyjściu.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Feliks Jurowski z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Marek Żmuda z ul. Rusznikarskiej 13, Czesława Marzec z ul. Batalionu Skała 2a, Stanisława Kukułka z ul. Palacha 11, Genowefa Kolawa z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Krystyna Chochorowska z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Maria Rusek z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024