04 lutego 2017r. Odsłon: 1508

• w poniedziałek - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • w piątek            - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w sobotę           - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.

• Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj po Mszach Świętych zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Dziękujemy za dar serca.
  • Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 7 lutego po wieczornej Mszy Świętej w sali nr. 6.
  • W Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w kaplicy św. Jadwigi Królowej zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. Zapraszamy w czwartek 9 lutego o godz. 18:00.
  • W drugim tygodniu ferii zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież pozostające w Krakowie do udziału w akcji „Zima w mieście”. Od poniedziałku do piątku od 16:00 do 18:00 na salach gimnastycznych odbywają się zajęcia sportowe. Szczegółowy program znajduje się na plakatach. Gwarantujemy dobrą zabawę.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała - pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu sportowego, remonty, na akcje zima i lato w mieście oraz na dofinansowanie do wyjazdów wakacyjnych. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Rownież w tym roku klub bardzo liczy na Państwa hojność.
  • W sobotę 11 lutego z okazji przypadającego tego dnia wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowego Dnia Chorego zapraszamy na Mszę św. dla chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Zapraszamy o godz. 11:00, do górnego kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w sali pod plebanią.
  • Również w sobotę 11 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się kolejna odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. Kardynał Luis Tagle z Filipin będzie mówił o darach Ducha Świętego, a szczególnie o darze umiejętności oraz o czynieniu miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:30 rozmową z Gościem i przedstawieniem wspólnoty, o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza święta, a po niej konferencja i modlitwa uwielbienia. Całość potrwa do ok. 21:00. Zapraszamy w imieniu bp. Grzegorza Rysia i wolontariuszy organizujących wydarzenie.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupu przy naszym kościele znanego wydawnictwa księży Paulistów „Ewangelie 2017 - Słowo na każdy dzień”. Zachęcamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Eulalia Hyb z ul. Opolskiej 23, Krystyna Strojny z ul. Łokietka 49 i Daniela Frączyk z ul. Rusznikarskiej 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024