2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

01 stycznia 2016r. Odsłon: 1613

• w środę                       - Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W ostatni czwartek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2015. Szczegółowe informacje o działaniach duszpasterskich, finansowych i gospodarczych, jakie podjęliśmy w ubiegłym roku, zamieściliśmy w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy do zabrania gazetki przy wyjściu z kościoła.
  • Dziękujemy każdemu, kto z dobrą wolą i zrozumieniem w jakikolwiek sposób włącza się w życie naszej parafii. Dziękujemy także za wszelkie dobrowolne ofiary składane na tacę przez cały rok, gdyż wyłącznie one pozwalają nam utrzymać cały kościół i jego otoczenie oraz prowadzić tak szeroką działalność religijną i społeczną. Bóg zapłać.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • Także dziś i w Trzech Króli nasza parafialna schola rozprowadza po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Prosimy w imieniu naszej scholi o życzliwe wsparcie.
  • Opłatek Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 5 stycznia o godz. 19:00.
  • W Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi nasz chór parafialny. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie wzajemnie za całoroczną pracę. Natomiast w niedzielę za tydzień również z koncertem kolęd wystąpi dziecięcy Zespół z Podhala „Majeranki”.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed naszym kościołem kwestować będą dzieci i trenerzy naszego Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga”. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na organizację obozów zimowych oraz akcji „Zima w Mieście”.
  • Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na zimowiska w Zawoi. Mogą w nich uczestniczyć  nie tylko członkowie klubu, ale również dzieci i młodzież niezrzeszone. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do kościoła.
  • W Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w kaplicy św. Jadwigi Królowej zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. Zapraszamy w sobotę 9 stycznia o godz. 18:00.
  • W naszej parafii powstaje wspólnota Domowego Kościoła. Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w niedzielę 7 lutego o godz. 18:00 w salce nr 6. Więcej informacji o ruchu Domowego Kościoła w dzisiejszym numerze biuletynu. Zachęcamy do zainteresowania się tą inicjatywą.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła prosimy zabierać wodę święconą.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Wilkosz z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Danuta Chmielek z ul. Palacha 13, Stefan Buchanów z ul. Opolskiej 19 i Tomasz Szewczyk z ul. Wybickiego 16. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba