22 stycznia 2017r. Odsłon: 1469

• w czwartek - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w piątek      - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • w sobotę     - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczysty ingres, czyli kanoniczne i liturgiczne rozpoczęcie posługi w Archidiecezji Krakowskiej Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, który zastąpi na tym stanowisku Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystość odbędzie się w katedrze na Wawelu w najbliższą sobotę 28 stycznia o godz. 11:00.
  • Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 11:00 w sali teatralnej odbędą się Jasełka, na które zapraszają uczniowie klas III, ich wychowawczynie i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 21. Szczególnie zapraszamy babcie i dziadków z okazji ich święta.
  • Zapraszamy Wszystkie Babcie i Wszystkich Dziadków na uroczystość z okazji ich wczorajszego i dzisiejszego Święta. W programie: koncert „Przeboje z dawnych lat” w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu połączonych chórów Cantata i Organum oraz zespołu instrumentalnego Ricercar pod dyrekcją prof. Bogusława Grzybka. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 stycznia o godz. 16.30 w sali teatralnej przy naszej parafii. Zapraszamy.
  • Dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają dziś do puszek pieniądze na akcję „Zima w mieście”, którą rokrocznie dzięki hojności parafian możemy zorganizować. W czasie ferii zimowych zapraszamy na zajęcia sportowe dzieci i młodzież, która zostanie w Krakowie. Zajęcia będą miały formułę otwartą dla wszystkich chętnych, nie tylko dla zawodników klubu. Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie. Zapraszamy również na Mszę Świętą klubową w środę 21 stycznia o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W niedzielę za tydzień gościć będą w naszym kościele muzycy z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie. Orkiestra kameralna wraz z sopranem i tenorem wykonają polskie i ukraińskie kolędy  podczas wszystkich Mszy świętych od 6:30 do 12:30. Serdecznie zapraszamy.
  • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 130 w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów 28 serdecznie zaprasza Rodziców wraz z pociechami na „Miesiąc otwartych drzwi”. Zapraszamy w lutym w każdy wtorek, środę i czwartek od 16:00 do 17:00.
  • Nasza parafia jest zaproszona na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w poniedziałek 30 stycznia od godz. 21:00. Więcej informacji podamy za tydzień.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Z przedsionka kościoła można jeszcze zabierać wodę święconą.
  • Dzisiaj jest możliwość nabycia przy kościele książki autorstwa Joanny Jurkiewicz o św. Janie Pawle II pt.: „Zwiastunowi z gór”. Autorka jest wsród nas i podpisuje egzemplarze książki.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Grzegorz Michałów z ul. Krowoderskich Zuchów 3A i Adolf Błaut z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024