19 września 2015r. Odsłon: 1380

• we wtorek         - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • w środę             - wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika
  • w piątek            - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 21 września, o godz. 17:00 w salce nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy IV szkoły podstawowej wzwyż.
  • We wtorek 22 września, czyli pojutrze, wspólnie z Akcją Katolicką zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na spotkanie z prof. Stanisławem Grygielem i jego żoną Ludmiłą, naszymi parafianami, którzy od lat mieszkają w Rzymie. Stanisław Grygiel jest uczniem ks. Karola Wojtyły, a obecnie profesorem na Uniwersytecie na Lateranie w Rzymie, natomiast p. Ludmiła jest eseistką i tłumaczką. Oboje są zaangażowani w działalność Papieskiego Instytutu dla studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Spotkanie będzie dotyczyło tej właśnie tematyki w kontekście zbliżającej się drugiej części Synodu  Biskupów nt. Rodziny w Rzymie. Będzie można posłuchać o kulisach synodu, a także zadać ważne pytania na temat nauczania Kościoła o Małżeństwie i Rodzinie. Gorąco zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie we wtorek o godz. 19:15 w sali teatralnej.
  • W przyszłą niedzielę 27 września gościem w naszym kościele będzie ks. Roman Ciupaka - misjonarz z Afryki. Ks. Roman będzie głosił kazania, a po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia jego wspólnoty afrykańskiej dobrowolnym datkiem.
  • Również za tydzień w niedzielę 27 września ks. Grzegorz zaprasza na spotkanie po pielgrzymkowe grupy nr 2 tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Msza św. o godz. 18.30 a po niej będzie poczęstunek w salce przy plebanii.
  • Zapraszamy młodzież i dorosłych na tańce w kręgu. Zajęcia odbywają się w środy o 19:30 w sali teatralnej przy kościele. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i Klubu Sportowego.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że przyjmuje zapisy do nowo otwierającej się grupy teatralnej. Zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od wieku. Ponadto Centrum Kultury prowadzi zapisy na nowe zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 1 roku życia. Więcej informacji oraz zapisy w biurze Centrum Kultury.
  • Dzisiaj kończy miesięczną praktykę w naszej parafii kleryk Paweł Ostwald. Dziękujemy za pożyteczną i sympatyczną obecność wśród nas. Życzymy Pawłowi wielu łask Bożych na drodze prowadzącej do realizacji powołania kapłańskiego, a szczególnie w przygotowaniach do święceń diakonatu, które przyjmie na wiosnę.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze polecamy także rozmowy z s. Paulą i ks. Rafałem, którzy od września rozpoczęli pracę w naszej parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Wilhelmina Słobodzian z ul. Opolskiej 13, Roman Kaczmarski z ul. Batalionu Skała AK 4, Irena Paczkowska z ul. Stachiewicza 29 i Jerzy Wypich z ul. Wybickiego 1.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024