12 kwietnia 2014r. Odsłon: 4174

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.

• Od piątku trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Dokładny program rekolekcji znajdziemy na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła, na plakatach, a także na naszej stronie internetowej. Dzisiaj na każdej Mszy świętej ogólne nauki rekolekcyjne. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20:30 Msza święta dla młodzieży ponadgimnazjalnej, pracującej i studentów.
  • Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek w godzinach od 6:30 do 10:30 i od 16:30 do 21:00, a we wtorek do 20:00. Gorąco zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty właśnie w tych terminach, gdyż będzie wtedy więcej księży przyjezdnych. W następnych dniach będzie to o wiele trudniejsze. W te dwa dni zapraszamy także na nauki rekolekcyjne ogólne o 8:00 i 18:30 oraz na spotkania dla osób samotnych, młodzieży i osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Szczegóły na ulotkach, które prosimy zabrać do domu. Rekolekcje głosi Ksiądz Tomasz Źwiernik - kapelan więzienny z Zamościa. Zapraszamy.
  • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych.
  • Wielki Czwartek. O godz. 18:30 Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” w kaplicy Matki Bożej i adoracja do 22:00.
  • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Adoracja w „ciemnicy” w dolnej kaplicy rozpocznie się o 6 rano, a zakończy ją Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa dla wszystkich w górnym kościele o godz. 15:30. O 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 17:00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.
  • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od 9:00 do 17:00, co 15 minut. O godzinie 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty i budowę Grobu Bożego, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
  • Dzisiaj kończy sie wystawa rzeźby sakralnej p. Jana Chmielka. Autor ofiarował krzyż procesyjny do naszego kościoła, który zostanie poświęcony dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:30. Dziękujemy za ten dar.
  • Działająca przy naszej parafii wspólnota „Bystrzaki”, skupiająca osoby niepełnosprawne, ich rodziców i młodzież, zbiera dzisiaj ofiary na pomoc w zorganizowaniu wyjazdu wakacyjnego dla podopiecznych. Wdzięczni za wcześniejszą ofiarność, także dziś dziękują za każdy dar serca, życząc wszystkim błogosławionych Świąt.
  • Centrum Kultury Św. Jadwigi zaprasza na spektakl teatralny "Droga do Świętości" poświęcony Janowi Pawłowi II, który odbywa się w ramach Archidiecezjalnego Przeglądu Zespołów Teatru Religijnego im. Kard. Karola Wojtyły. Zapraszamy we wtorek 15.04 o godz. 17:30 w sali teatralnej. Wstęp wolny.
  • Prywatne Przedszkole Radość, z siedzibą przy ul. Pod Fortem 4, serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole istnieje od 1995 roku.
  • Z powodów losowych pojawiły się jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Jeśli ktoś chciałby się zdecydować w ostatniej chwili na wyjazd, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii dzisiaj lub najdalej jutro. Tam można uzyskać więcej szczegółów.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Janusz Sum z ul. Palacha 9, Krzysztof Rymarczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Jakub Mirochna z ul. Stachiewcza 25 i Helena Piotrowska z ul. Stachiewicza 13. Pamiętajmy także w modlitwie o wieloletniej przyjaciółce naszej parafii i fundatorce witraża w kościele p. Elizabeth Conin z Kolonii w Niemczech, która zmarła w tym tygodniu. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża