Uroczystość Najświętszej Trójcy

21 maja 2016r. Odsłon: 2148

• we wtorek         - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • w czwartek       - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w czwartek ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Katolickiej św. Jadwigi Królowej przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Wcześniej, o godz. 11:00, Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły Polskich Noblistów.
  • Dziś i jutro, czyli 22 i 23 maja, w parafii NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku jako dekanat Krowodrza przeżywamy nawiedzenie symboli ŚDM. Zapraszamy wolontariuszy, osoby które przyjmują pielgrzymów, grupy parafialne i tych którzy pragną się modlić w intencji ŚDM do udziału. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne w białych strojach, dzieci z klas I i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:15. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie od kościoła ulicami: Wybickiego, Krowoderskich Zuchów i Łokietka do kościoła. Prosimy o zaangażowanie przy budowie i dekoracji ołtarzy: I - przy Krzyżu jubileuszowym, II - przy figurce Matki Bożej, III - przy figurce Pana Jezusa i IV - przy Krzyżu Papieskim obok kościoła.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • W najbliższą sobotę nasz parafianin diakon Michał Misiuda przyjmie w Warszawie święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Uroczystość będzie miała miejsce w katedrze św. Jana o godz. 10:00.
  • Natomiast dzień później, czyli w przyszłą niedzielę o godz. 12:30, ks. Michał Misiuda odprawi w naszym kościele swoją Mszę świętą Prymicyjną. Wcześniej nastąpi uroczyste przejście Księdza Prymicjanta wraz z najbliższymi z domu do kościoła. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość wszystkich parafian, zwłaszcza że są to w naszej wspólnocie pierwsze prymicje od 11 lat.
  • W przyszłą niedzielę dzieci i opiekunowie z naszej Świetlicy „Przystań” będą zbierać dobrowolne datki na ich wyjazd wakacyjny.
  • Dzisiaj przy kościele członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod projektem ustawy chroniącej życie. Szczegóły tej propozycji wyjaśnialiśmy na łamach biuletynu w ubiegłym tygodniu. Zachęcamy do opowiedzenia się za życiem i jego obroną.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj przed kościołem miód.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Maria Popiela z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Stanisław Włodarczyk z ul. Opolskiej 17, Roman Bibrzycki z ul. Palacha 7, Anna Wójcikowska z ul. Rusznikarskiej 15, a także Czesław Węc i Zofia Krawczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba