Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• w czwartek       - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek            - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w niedzielę       - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która w sobotę ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• Szczególne słowa życzeń kierujemy także do wszystkich Mam, z racji przypadającego we wtorek ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.
  • Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Czas Wielkanocny. W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy dzisiaj Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:30.
  • Dzisiaj dzieci i opiekunowie z naszej Świetlicy „Przystań” prowadzą po Mszach św. zbiórkę do puszek na wyjazd wakacyjny. Natomiast w przyszłą niedzielę członkowie „Braterstwa Chorych” będą zbierać dobrowolne datki na ich wyjazd wakacyjny. Dziękujemy w imieniu jednej i drugiej wspólnoty za każdy gest dobroci i wrażliwe serce.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Katolickiej św. Jadwigi Królowej przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę o tej samej godzinie Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły Polskich Noblistów.
  • Również dzisiaj, a także za tydzień, można kupić przed kościołem u naszych lektorów tomik wierszy autorstwa Bogusława Nowalińskiego „Raduj się dziś Krakowie”. Dzieło to zawiera 50 utworów poświęconych Patronce naszej parafii - Św. Jadwidze Królowej. W przyszłą niedzielę autor będzie podpisywał egzemplarze książki. Cena tomiku 15 zł. Częściowy dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne wyjazdy Służby Liturgicznej. Zachęcamy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. Ostatnia tegoroczna majówka będzie w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Za dwa tygodnie będziemy świętować Odpust ku czci Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Już dziś zapraszamy na dwudniowe obchody odpustowe w sobotę i niedzielę 6 i 7 czerwca. Główna suma będzie w niedzielę o godz. 12:30. Zapraszamy także na imprezy towarzyszące. Odbędą się między innymi: gry i zawody sportowe, a także sesja naukowa poświęcona Naszej Patronce i kiermasz książek. Całość zakończy w niedzielę popołudniu koncert Zbigniewa Wodeckiego z Zespołem. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
  • Spotkanie wolontariuszy ŚDM odbędzie się w naszej parafii w sali nr  2 w poniedziałek 25 maja o godz. 20:00. Zapraszamy.
  • Fundacja Uskrzydleni Wiekiem zaprasza wszystkich Seniorów na kolejne warsztaty plastyczne w środę o godz. 16:00 do salki po plebanią przy kuchni dla ubogich. Na warsztatach kontynuowane będą zajęcia z wikliny papierowej, będzie można poznać technikę „dekupażu” oraz będziemy ozdabiać świeczniki. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy na III Marsz dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę 31 maja. Rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Matejki, a zakończy piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Jordanowskim. Szczegóły na plakacie przy wyjściach z kościoła.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj przed kościołem miód.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj szczególnie polecamy tekst o Dniu Mamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Krystyna Ryszka z ul. Stachiewicza 17, Zofia Ragankiewicz z ul. Łokietka 57 A, Teresa Mirochna z ul. Stachiewicza 25, Jan Kruk z ul. Stachiewicza 45 oraz Stefania Kłoszewska z ul. Krowoderskich Zuchów 5.  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024