3. Niedziela Wielkanocna

• w czwartek - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
  • w piątek      - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • w sobotę     - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 2 maja po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 18:00 nabożeństwo majowe połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych w kaplicy Matki Bożej, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele z racji I soboty miesiąca.
  • Od jutra zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać zawsze o godz. 18:00.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Klub zaprasza także dzieci i młodzież na obozy letnie. W tym sezonie proponuje obóz piłkarski w Zawoi oraz rekreacyjny nad morzem w Łebie. Więcej informacji na stronie Klubu.
  • Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 113 im. Leopolda Węgrzynowicza w Krakowie, ul. Stachiewicza 33 zapraszają rodziców do zapisów swoich dzieci na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
  • Również Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 21 im. Władysława Jagiełły w Krakowie przy ul. Batalionu „Skała” AK 12 zapraszają do sekretariatu szkoły, gdzie trwają zapisy do klasy I. Można tam uzyskać więcej informacji.
  • Niepubliczne przedszkole o profilu muzyczno-artystycznym z oddziałem integracyjnym mieszczące się przy ul. Pod Fortem 2 ogłasza zapisy na nowy rok szkolny. Informacje na plakacie przy wyjściach z kościoła.
  • Więcej ogłoszeń i informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Przypominamy także, że nasz cotygodniowy biuletyn ukazuje się już od trzech lat. Bardzo dziękujemy Czytelnikom za regularne korzystanie z naszej gazetki, gdyż co niedzielę rozchodzi się ok. 1800 egzemplarzy. Jeśli ktoś zechce czasami wesprzeć materialnie to dzieło, przy wejściu głównym do kościoła znajduje się mała skarbonka na ten cel. Dziękujemy także wszystkim, którzy tworzą Redakcję i zapraszamy do współpracy nowe chętne osoby
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki + Czesławy Łub z ul. Kluczborskiej 4, która w ostatnim czasie odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024