4. Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2014r. Odsłon: 2514

W środę 2 kwietnia bp Jan Zając udzieli młodzieży z klas III Gimnazjum Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 17:00. Zapraszamy do udziału. Po tej uroczystości będzie nowenna do Matki Bożej i Msza św. wieczorna. Natomiast spowiedź przed Bierzmowaniem dla kandydatów, rodziców i świadków będzie we wtorek od 18:00 do 19:00.

• Dzisiaj głosi kazania w naszym kościele i zbiera datki ks. Dariusz Bala, który pracuje na Ukrainie.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej. Szczególne życzenia składamy Siostrze Grażynie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która we wtorek obchodzi imieniny. Życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w pracy katechetycznej i w życiu zakonnym.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 „Godzina Święta” w intencji powołań kapłańskich. Natomiast w piątek spowiedź od godz. 16:00. Tego dnia rano o godz. 8:30 droga krzyżowa dla dorosłych. Z racji pierwszego piątku droga krzyżowa dla dzieci będzie wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o 16:30, a o godz. 17:00 będzie dla nich Msza święta. O 17:45 droga krzyżowa dla dorosłych, a o 20:00 droga krzyżowa dla młodzieży z Komunią świętą.
  • W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę świętą dla chorych i samotnych, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o 17:45 zapraszamy do wspólnej pierwszosobotniej modlitwy różańcowej.
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00.
  • Z powodu Bierzmowania klas III, w tym tygodniu nie będzie spotkań przed Bierzmowaniem dla klas I i II gimnazjum. Odbędą się one za tydzień.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza baranki wielkanocne Caritas. Zapisujemy także na paczki świąteczne w kancelarii i zakrystii przez cały ten tydzień, czyli od 31 marca do 5 kwietnia. W niedzielę za tydzień Zespół będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Siostry Nazaretanki, które posługują w naszej Parafii, 2 tygodnie temu prowadziły zbiórkę na budowę szkoły w Ghanie - w Afryce. Dziękują za każdą ofiarę, zebrały na ten cel 14 419 zł. Bóg zapłać!
  • Dyrekcja Gimnazjum nr 12 prowadzi zapisy do klas I na rok szkolny 2014/15.
  • Zapraszamy na kolejne spotkanie w sali teatralnej zorganizowane przez nasz oddział Akcji Katolickiej. W lutym było to spotkanie z ks. Dariuszem Oko na temat gender, natomiast w tym tygodniu odbędzie się spotkanie „Przełomowa kanonizacja” z ks. dr Andrzejem Scąbrem, dotyczące kulisów beatyfikacji i kanonizacji bł. Jana Pawła II. Ks. Scąber był sędzią w procesie kanonizacyjnym i opowie o wielu ciekawych faktach z tym związanych. Zapraszamy wszystkich do sali teatralnej we wtorek 1 kwietnia o godz. 19:15. Informacja na plakatach.
  • W następną niedzielę przed naszym kościołem będzie można nabyć promocyjnie dwie książki. Pierwsza to "Dyktatura gender", która zawiera teksty Papieża, Biskupów oraz innych autorów, w tym także naszego ks. Dariusza Oko. Druga to biograficzny wywiad-rzeka z ks. Dariuszem "Moje życie". Została do niej dodana audio-płyta z warszawskimi rekolekcjami akademickimi. Dla chętnych będzie możliwość uzyskania dedykacji autora.
  • Stowarzyszenie Pomoc Kościołom w Potrzebie przeprowadzi w naszej parafii w tym tygodniu zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając zużyty sprzęt pozbywamy się kłopotu z jego utylizacją, a zarazem dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom w potrzebie. Zbiórka w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek 4 kwietnia o godz. 10:00 na boisku asfaltowym przy kościele. Szczegóły na plakatach. Prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom i znajomym. Zachęcamy do wykorzystania tej okazji, by zrobić dobry wielkopostny uczynek.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jan Hartwich z ul. Rusznikarskiej-Deptak 13 i Stanisław Drożdż z ul. Łokietka 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża