5. Niedziela Wielkiego Postu

05 kwietnia 2014r. Odsłon: 2730

W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Rekolekcje rozpocznie Msza św. wieczorna z pierwszą nauką ogólną. Bezpośrednio po tej Mszy św. droga krzyżowa ulicami z rozważaniami rekolekcyjnymi, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy zabrać ze sobą świece. Z tego powodu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:45 i o 20:00. Jedynie o godz. 8:30 będzie droga krzyżowa dla dorosłych, a o 17:00 droga krzyżowa dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem.

• Dzień przed rekolekcjami zapraszamy na wprowadzający w ich nastrój spektakl poetycko-muzyczny „Serce wielkie Mu daj”. Spektakl odbędzie się w kościele w czwartek 10 kwietnia ok. godz. 19:00, bezpośrednio po Mszy świętej o 18:30, którą odprawimy w intencji o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji. Wstęp na spektakl jest wolny. Serdecznie zapraszamy.
  • Dokładny program rekolekcji rozdawany jest przed kościołem przez ministrantów, a także umieszczony jest na naszej stronie internetowej tutaj. Bardzo prosimy, aby zabrać dziś po Mszy program rekolekcji, tak aby w każdym domu był on dostępny. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które u progu Wielkiego Tygodnia bedą najlepszą pomocą w głębokim przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Tomasz Źwiernik - kapelan więzienny z Zamościa.
  • Prosimy też o zapisywanie w zakrystii osób chorych, które odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w kaplicy i na spotkanie w sali pod plebanią.
  • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Po tej Mszy św. przeprowadzimy przed kościołem konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Dzisiaj przy naszym kościele harcerze z drużyny ZHR działającej w naszej dzielnicy rozprowadzają kartki świąteczne oraz zbierają prośby, podziękowania i postanowienia do Księgi Kanonizacyjnej.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny prowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Zespół rozprowadza także baranki wielkanocne Caritas.
  • Dziękujemy kierownictwu pobliskiego sklepu „Biedronka” za możliwość przeprowadzenia przez zespół charytatywny zbiórki żywności w ubiegłym tygodniu. Dzięki ofiarności wielu osób przygotowaliśmy paczki świąteczne, które będziemy wydawać zapisanym osobom w poniedziałek 7 kwietnia od godz. 15:00 do 17:00 w sali przy kuchni św. Jadwigi.
  • Przed kościołem można promocyjnie nabyć dwie książki z tekstami księdza Dariusza Oko. Chętni mogą otrzymać dedykację autora.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Zmiana tajemnic różańca św. w najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy świętej o 18:30.
  • Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania we wtorek, a uczniów klas II w środę. Spotkania odbywają się w kaplicy o 17:00.
  • Serdecznie zapraszamy na „Godzinę z Janem Pawłem II”. Spotkanie dotyczyć będzie wyjątkowej książki Karola Wojtyły - Jana Pawła II „Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003”. Zaprezentujemy także film ukazujący kulisy powstania książki oraz samych Notatek. Po filmie zapraszamy na spotkanie z redaktorką książki Agnieszką Rudziewicz. Spotkanie odbędzie się we wtorek 8.04 o godz. 19:00 w sali teatralnej. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę.
  • Zapraszamy na koncert w wykonaniu zespołu Collegium Palestrinae. Artyści gościli u nas w listopadzie zeszłego roku. Podczas wieczornego spotkania usłyszymy drugą część Lamentacji Jeremiaszowych. Serdecznie zapraszamy dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.30.
  • Od dzisiaj do przyszłej niedzieli możemy w naszym kościele oglądać wystawę rzeźb sakralnych „Cierpienie”, których autorem jest nasz parafianin p. Jan Chmielek.
  • W przyszłą niedzielę kwestę na wyjazd wakacyjny przeprowadzi działająca przy naszej parafii grupa osób niepełnosprawnych "Bystrzaki".
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Józef Biadon z ul. Opolskiej 59, Stanisław Meus z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Maria Rudolphi i Władysław Per z ul. Rusznikarskiej 15 oraz Stanisława Szlachta z ul. Rusznikarskiej 14a. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża