03 lutego 2018r. Odsłon: 1294

• w poniedziałek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek         - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • w sobotę           - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.

• Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj po Mszach Świętych zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Dziękujemy za dar serca.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkich na salę teatralną na występy sportowo-artystyczne przygotowane przez zawodniczki Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga. Zapraszamy.
  • Wspólnota „Ogród Maryi” działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „PATMOS” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II zaprasza na spektakl taneczny „Lilia” inspirowany życiem Maryi. Przedstawienie rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.30 w sali teatralnej. Wstęp wolny.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze rozprowadzają dzisiaj przy kościele miód.
  • Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 6 lutego po wieczornej Mszy Świętej w sali nr. 6.
  • W Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w kaplicy św. Jadwigi Królowej zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. Zapraszamy w piątek 9 lutego o godz. 18:00.
  • W sobotę 10 lutego z okazji przypadającego na drugi dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowego Dnia Chorego zapraszamy na Mszę św. dla chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Zapraszamy o godz. 11:00, do górnego kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w sali pod plebanią.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Nikiel z ul. Łokietka 57B, Irena Zieleniewska z ul. Opolskiej 65, Lucjan Franczak z ul. Opolskiej 57, Aniela Ulman z ul. Stachiewicza 25, Jerzy Majerowski oraz Kazimiera Kaja Kubica z ul. Krowoderskich Zuchów 17.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża