Niedziela Miłosierdzia Bożego

• w poniedziałek  - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • we wtorek - Święto św. Marka, Ewangelisty
  • w sobotę - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dr Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, w tym również Księdzu Proboszczowi, który we wtorek obchodzić będzie imieniny.

• Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  • Z racji dzisiejszego święta zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 18:00.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy obecnych i nowych członków Zespołu.
  • W piątek powraca po Wielkim Poście adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, która kończy się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.
  • Od 6 lat trwa wojna w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 milionów Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów, ponad 5 milionów w obawie o swoje życie uciekło z kraju. Sytuacja w Syrii jest nadal dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski prowadzona jest dzisiaj przy wszystkich kościołach w Polsce zbiórka do puszek  jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana do Syrii poprzez Caritas Polska, która od lat pomaga ofiarom tego konfliktu. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel po Mszach Świętych do puszek przy kościele.
  • W najbliższą sobotę 29 kwietnia o godz. 16.00 w Sali Teatralnej przy naszym kościele zostanie wystawiony musical pt. „Miłość Zmartwychwstała” o życiu błogosławionej S. Julii Rodzińskiej dominikanki. Informacje na plakatach. Bilety w cenie 25 zł. można nabyć po Mszach świętych u sióstr dominikanek stojących dzisiaj przed naszym kościołem. Serdecznie zapraszamy.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymki do Częstochowy, Berlina oraz Brazylii. Informacje w przedsionku, gablotce i na stronie internetowej.
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Batalionu „Skała” AK 12 informuje, że w sekretariacie szkoły trwają już zapisy do klasy I na rok szkolny 2017/18. Zakończą się one 8 maja.
  • Więcej bieżących informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Dymek z ul. Batalionu Skała AK 8, Edward Czernik z ul. Krowoderskich Zuchów 7 oraz Janusz Żuraw z ul. Krowoderskich Zuchów 19. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024