1. Niedziela Wielkiego Postu

20 lutego 2015r. Odsłon: 1779
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, począwszy od dzisiaj,  odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Natomiast spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 23 lutego po Mszy św. wieczornej.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza w drugim tygodniu ferii na akcję „Zima w mieście” od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 oraz 16-18 na dużą salę gimnastyczną.
  • Podczas kolędy rozdawaliśmy w Państwa domach ulotki nt. Światowych Dni Młodzieży. Częścią ulotki była także wstępna deklaracja o możliwości zakwaterowania pielgrzymów w lipcu 2016. Bardzo prosimy osoby, które zdecydowały się odpowiedzieć pozytywnie na tę prośbę o wypełnienie deklaracji i złożenie ich w zakrystii najpóźniej do niedzieli 8 marca.
  • Serdecznie zapraszamy na koncert Chóru „Psalmodia” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wydarzenie to wpisuje się w cykl koncertów chórów akademickich z muzyką sakralną i patriotyczną, pod wspólną nazwą „Polska się o nas upomni!”, odbywających się 1 marca br. w kościołach na terenie całego Krakowa. Cykl odbędzie się w ramach Krakowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych inaugurujących Festiwal Wolnej i Niezawisłej. Koncert rozpocznie się 1 marca br. o godz. 19:15 w naszym kościele i poprzedzony zostanie Mszą Świętą o 18:30 w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów.
  • Zapraszamy również na odbywający się dzień wcześniej Koncert Galowy „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym…” rozpoczynający Krakowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odbędzie się on w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33, w sobotę 28 lutego o godz. 19:00.
  • Na stoisku pod chórem znajduje się najnowsza prasa katolicka, między innymi: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki i gazety dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście, do sięgnięcia po wartościową lekturę. Jednocześnie przypominamy, by należność za gazety wrzucać do skarbonki obok, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Niestety, jest wiele osób, które zabierają czasopisma, nie płacąc za nie. Co tydzień kupujemy prasę w poszczególnych wydawnictwach i zazwyczaj około połowy kosztów musimy dokładać ze wspólnej niedzielnej tacy. Dlatego prosimy wszystkich kupujących gazety pod chórem o odpowiedzialność i uczciwość.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj szczególnie polecamy artykuł na temat Gorzkich Żali oraz  zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysława Wiatr z ul. Wybickiego 3, Janina Buchała z ul. Stachiewicza 15 oraz Daniel Sobolewski z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża