17 stycznia 2015r. Odsłon: 1980

• w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w środę             - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę           - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w środę i w czwartek będą obchodzić swoje święto, składamy najlepsze życzenia łask Bożych, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

• W naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tego tygodnia, aby wszyscy chrześcijanie stawali się coraz bardziej świadkami Chrystusa i Jego ewangelicznego wezwania: „Aby byli jedno”.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na obozy zimowe. W czasie tegorocznych ferii zimowych planujemy obóz narciarsko piłkarsko siatkarski w Zawoi w pierwszym tygodniu ferii oraz rekreacyjno sportowy w Rabce Zdroju w drugim tygodniu ferii. Koszt obozu 750 zł. Cena zawiera zakwaterowanie, pełne wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów i wychowawców oraz atrakcje dla dzieci w czasie pobytu. Nie zawiera kosztów wyciągów narciarskich. Informacje i zapisy w biurze Klubu. Oferta jest skierowana do wszystkich chętnych dzieci z Krakowa. Serdecznie zapraszamy.
  • Członkowie Klubu Seniora Azory serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00 w sali teatralnej przy naszym kościele.
  • Siostry Sercanki, które w ubiegłą niedzielę zbierały w naszym kościele ofiary na remont bursy dla dziewcząt, przesyłają serdeczne podziękowania za hojną pomoc. Udało się uzbierać kwotę 9.800 zł. Bóg zapłać.
  • Dziś po Mszach Św. bracia z Zakonu Rycerzy Kolumba będą rozprowadzać kalendarze na rok bieżący. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane na cele statutowe i działalność charytatywną Zakonu.
  • Zespół Sceniczny działający przy Parafii pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach zaprasza na spektakl pt. "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" na motywach "Jasełek Małopolskich” Jana Chodzińskiego. Jest to przedstawienie religijno-patriotyczno-historyczne. W spektaklu oprócz Świętej Rodziny, Aniołów, Heroda, Śmierci i Diabła pojawią się Królowie: Bolesław Chrobry i Jan Kazimierz Waza ze swoimi Świtami, Wincenty Witos z Ułanami, Królowa Jadwiga i Królowa Kinga ze swoimi malutkimi Dwórkami, Święci między innymi z naszej krakowskiej ziemi: Jan Paweł II, Św. Faustyna i Św. Brat Albert oraz wiele innych Postaci. Podczas spektaklu zaśpiewa męski chór „Hasło” z Bazyliki Mariackiej w Krakowie pod dyrekcją Teresy Majka-Pacanek. Zatańczą również 5-letnie baletniczki z Centrum Rozwoju Dzieci „Ekoland" z Węgrzc. Patronatem Honorowym objął to przedsięwzięcie Kardynał Stanisław Dziwisz, którego mamy nadzieję gościć na tym spektaklu. Zapraszamy w sobotę 24 stycznia o godzinie 12.00.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program całej kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą na kolędę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Gruchała z ul. Stachiewicza 13, Kazimierz Turakiewicz z ul. Krowod. Zuchów 19 oraz Helena Curlej z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża