09 września 2017r. Odsłon: 1162

• w środę       - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w piątek      - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w sobotę     - wspomnienie św. Męczenników - Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj po Mszach świętych dzieci i młodzież prowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Dzięki naszej życzliwej pomocy możemy umożliwić godne przeżycie roku szkolnego wielu dzieciom z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Do kosza przy figurze św. Jadwigi prosimy o wkładanie przyborów szkolnych, które także przekażemy do szkół. Z góry dziękujemy za wrażliwość serca i każdy dobry gest.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcimy dzieciom tornistry z przyborami szkolnymi.
  • Ks. Grzegorz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 11 września o godz. 19:00 w sali pod plebanią.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 11 września o godz. 17:00 w sali nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
  • Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne pragnące pogłębić swoją więź z Chrystusem na spotkania Braterstwa Chorych, które odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 14:30 w dolnej kaplicy. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne spotkanie w salce pod plebanią.
  • Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach Grupy Oazowej, w każdy piątek o godz. 19.00 w sali Szkoły św. Jadwigi Królowej.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w sali nr 9.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że w dalszym ciągu odbywają się zapisy na zajęcia pozalekcyjne w sekretariacie Centrum Kultury w tygodniu od 15:00 do 18:30 osobiście lub telefonicznie. Informacje także na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej w naszym kościele o swoim życiu w Ameryce Południowej powie kilka słów nasza parafianka świecka misjonarka Dominika Szkatuła, która pracuje od wielu lat w Peru. Będzie także okazja do złożenia po Mszach św. dobrowolnego datku na cele misyjne i wsparcie jej pracy.
  • Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jest najważniejszym miejscem kultu naszego Papieża w Polsce. W zeszłym roku modlił się tam również Papież Franciszek. Każdego 22 dnia miesiąca jest odprawiane „Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II”, na które zaprasza nas metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski. W jego imieniu zapraszamy na nabożeństwo 22 września. O godz. 17:00 rozpocznie się Msza św, a po niej odbędzie się procesja światła i uczczenie relikwi św. Jana Pawła II.
  • Więcej ogłoszeń i informacji z życia parafii znajdziemy w bezpłatnym biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, po jednym na rodzinę, a także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Zapraszamy także osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny. Natomiast prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu do skarbonki przy wyjściu głównym na ścianie kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Krystyny Romankiewicz z ul. Krowoderskich Zuchów 19, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża