5. Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2018r. Odsłon: 2138

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• w poniedziałek - Uroczystość św. Józefa, Obubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży starszej. Dzisiaj nauki na każdej Mszy św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:30. We wtorek i w środę będzie okazja do odbycia spowiedzi rekolekcyjnej i przedświątecznej. Poza tym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla małżeństw. Także dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 20:30 Msza św. z nauką dla młodzieży starszej. Dokładny program rekolekcji umieszczony jest na plakatach, a także w internecie. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych parafialnych rekolekcjach, które głosi ks. dr hab. Robert Woźniak.
  • We wtorek 20 marca nasz kościół jest tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. Jest to jednocześnie czas naszych rekolekcji. Tego dnia o godz. 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja w ciszy potrwa do Mszy św. wieczornej, a w tym czasie, od godz. 16:30, będzie w kościele okazja do spowiedzi. O godz. 18:30 zakończymy adorację i rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp Tadeusza Pieronka. Kazanie wygłosi ks. Rekolekcjonista. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową chwilę modlitwy przebłagalnej przed Wielkim Tygodniem.
  • W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą co roku odprawiamy, idąc ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:00 i będzie przebiegać tą samą trasą co zwykle. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą z domu na to nabożeństwo krzyżyki, które wiszą w naszych mieszkaniach lub mają dla nas szczególne osobiste znaczenie. Niech to będzie znak włączenia w to nabożeństwo krzyży naszej codzienności. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej. Jest to nie tylko okazja do skupienia wokół tajemnicy Chrystusowej Męki, ale także zewnętrzny wyraz i świadectwo naszej wiary.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o 11:00 także procesja z konkursem palm.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Zespół Charytatywny po każdej Mszy św. rozprowadza baranki paschalne. Zebrane pieniądze będą przekazane do krakowskiej Caritas na pomoc dla potrzebujących.
  • Rozdawanie paczek świątecznych dla osób zapisanych będzie w poniedziałek 19 marca i wtorek 20 marca od godz 11:00 do 14:00 w sali pod plebanią.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 21 informuje, że do 28 marca trwają zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019.
  • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących mieszcząca się w Krakowie Borku Fałęckim przy ul. Niecałej 8 zaprasza w czwartek 22 marca od godz. 10:00 na Dzień Otwarty. W Ośrodku tym kształcą się dzieci z wadą słuchu z regionu południowo-wschodniej Polski.
  • Dziś można u naszych pszczelarzy nabyć przy kościele miód.
  • Świetlica „Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz świąteczny po każdej Mszy św.
  • Również w przyszłą niedzielę kwestować będą przy naszym kościele przedstawiciele Hospicjum św. Łazarza w ramach kampanii Pola Nadziei.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Halina Bleńska z ul. Rusznikarskiej 5, Józef Bróg z ul. Opolskiej 59, Anna Biela z ul. Palacha 13, Michał Kolasa z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Maciej Filus z ul. Łokietka 57 i Wiesław Nowak z ul. Palacha 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża