Niedziela Najświętszej Trójcy

• w środę       - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • w sobotę     - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji liturgicznej części obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie w ostatni czwartek. Nasza Patronka została kanonizowana dokładnie 20 lat temu. Wspominamy także w tych dniach 20 rocznicę odwiedzin Papieża Jana Pawła II w naszym kościele. Odprawiamy dzisiaj wszystkie Msze święte używając kielicha, który Ojciec Święty podarował wtedy naszej parafii. Te wydarzenia pozostaną na zawsze w historii naszej wspólnoty i Kościoła.
  • W ramach dalszego świętowania Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza dzisiaj od 9:00 do 12:30 na Kiermasz Ciast. Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kiermasz książki.
  • Dziękujemy Szkole Św. Jadwigi za wspólną organizację konkursów dla dzieci o św. Jadwidze, także z udziałem dzieci ze szkół 21 i 113. Laureaci zostaną nagrodzeni dziś na Mszy św. o godz. 11:00.
  • Dziś o godz. 18:00 odprawimy akatyst św. Jadwigi. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Patronki naszej wspólnoty.
  • Na zakończenie obchodów odpustu zapraszamy dzisiaj na wyjątkowy koncert muzyczny. Wystąpi Krzysztof Iwaneczko z Zespołem. Jest on zwycięzcą programu Voice of Poland w 2015 roku, wystąpił także na głównym koncercie podczas Światowych Dni Młodzieży. Rozmowę z nim możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie. Wstęp na koncert jest wolny, początek o godz. 19:15 w sali teatralnej.
  • Dziękujemy także za uroczyste świętowanie 25 lecia istnienia przy naszym kościele Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga”. Życzymy Klubowi dalszych lat działalności dla dobra młodych.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:15. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • Dzieci i opiekunowie z naszej Świetlicy „Przystań” zbierają dzisiaj dobrowolne datki na ich wyjazd wakacyjny. Natomiast za tydzień Braterstwo Chorych będzie kwestować na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich członków. Gorąco zachęcamy, aby dobrowolnym datkiem umożliwić  zarówno dzieciom jak i osobom chorym spędzenie  kilku dni w wakacje na wypoczynku.
  • Zapraszamy studentów na Mszę świętą o dobrą sesję w poniedziałek 12 czerwca o godz. 20:00 do kaplicy Matki Bożej, a później na spotkanie w salce pod plebanią.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Dyrektor Szkoły nr 113 informuje, że w najbliższym roku szkolnym będzie działał oddział przedszkolny zwany "zeróweczką" dla dzieci 6-cio i 5-cio letnich. Zapraszamy do zapisów.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła. Dziś polecamy tekst o współczesnym kulcie św. Jadwigi.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Krystyna Rudnik z ul. Krowoderskich Zuchów 15 oraz Janina Mikoda z ul. Krowoderskich Zuchów 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024