02 października 2015r. Odsłon: 1401

• w poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę             - wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
  • w piątek            - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki.

• Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich, działającą przy naszej parafii. Przypominamy, że kuchnia dzięki naszym ofiarom wydaje codziennie ponad 120 obiadów osobom starszym i ubogim. W ubiegłym roku została ona gruntownie wyremontowana. Dziękujemy za każdy gest dobrego serca na ten cel, zarówno na bieżącą działalność, jak i na koszty remontu.
  • Za tydzień w niedzielę przypada XV Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem przeprowadzana będzie zbiórka datków na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek w sali nr 6 po wieczornej Mszy Św.
  • Uczniów klas III gimnazjum prosimy o zapisywanie się od poniedziałku 5 października w wybrany dzień na spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w sali nr 6. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Natomiast Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 6 października, a uczniów klas II w środę 7 października. Spotkania dla nich odbywają się w dolnej kaplicy o 17:00.
  • W piątek 9 października o godz. 18:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  • Ks. Rafał zaprasza serdecznie młodzież do włączenia się w ruch oazowy. Spotkania odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W Krakowie rozpoczyna się Festiwal „7xGospel". To seria warsztatów muzycznych dla osób, które chcąc spróbować śpiewu w chórze gospel. Prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.Wielki koncert finałowy 18 października w Kinie Kijów. Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w tym festiwalu. Muzyka gospel jest pięknym sposobem okazywania radości z Ewangelii czyli Dobrej Nowiny. Więcej informacji znajdziemy tutaj.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze rozprowadzają dzisiaj przed kościołem miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Hilarego Brody z ul. Rusznikarskiej 16, który w ostatnim czasie odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024