07 października 2017r. Odsłon: 1369

• w poniedziałek - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • w piątek            - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask. Najlepsze życzenia składamy także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej. Niech nasz Mistrz i Nauczyciel obdarza ich cierpliwością i mądrością w kształtowaniu serc i umysłów dzieci i młodzieży.

• Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce XVII Dzień Papieski. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Jak co roku, przy wszystkich kościołach zbierane są datki na potrzeby fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Organizuje ona stypendia, wspomagające kształcenie młodych ludzi. Dziękujemy za każdy dar na ten szczytny cel.
  • II Małopolski Marsz dla życia i rodziny pod hasłem „Rodzinie i Życiu – TAK!” odbędzie się dzisiaj, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, pod patronatem księdza abp. Marka Jędraszewskiego. O godz. 10:00 Msza św. w katedrze wawelskiej, a po niej przejście na Rynek Główny. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. Dla dzieci prezenty – niespodzianki.
  • Można już zapisywać się na kolejną edycję działającego w naszej diecezji Studium Teologii Rodziny. Więcej informacji w dzisiejszym biuletynie.
  • W przyszłą niedzielę, w ramach akcji Zatrzymaj aborcję mającej poparcie Episkopatu, w tym abp. Marka Jędraszewskiego, przed kościołem będzie możliwość podpisania się pod projektem zmiany w obecnej ustawie. Polega ona na ochronie dziecka gdy zachodzi podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Więcej informacji w dzisiejszym biuletynie oraz  u osób zbierających podpisy.
  • Jutro o godz. 18:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  • Zebranie Zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek po Mszy św wieczornej w sali nr 6. Zapraszamy i zachęcamy również nowe osoby do wstępowania do róż. Można się zapisywać u ks. Jacka.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Uczniom klas III gimnazjum przypominamy, że rozpoczęły się już spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy o przyjście i zapisanie się na te zajęcia.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę na Islandię. Informacje w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
  • W sobotę 14 października w sali teatralnej rozpocznie się 12. Festiwal Muzyki Gospel w Krakowie. Zapraszamy na inauguracyjny koncert zatytułowany "Przyjdź, Come!" z udziałem artystów z zagranicy. Koncert rozpocznie się o 19.30. Wejściówki będą rozdawane dzisiaj po mszach świętych.
  • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. W naszym Kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Za tydzień kartki będą wydrukowane także w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii. W następne niedziele będziemy zbierać wypominki także przy wyjściu z kościoła. Modlitwa za zmarłych to jedna z najstarszych praktyk Kościoła, a „wypominki” obok ofiary Mszy świętej i modlitwy „Anioł Pański”, są piękną formą naszej modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli.
  • Więcej bieżących i ciekawych informacji znajdziemy w najnowszym numerze naszego bezpłatnego biuletynu, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Elżbieta Rajtar z ul. Stachiewicza 31, Elżbieta Fijałkowska z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Stanisława Stasiaczek z ul. Łokietka 57B i Józef Grabowski z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża