4. Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2015r. Odsłon: 2446

• w środę  - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dr Kościoła, patronki Europy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Jutro mija rok od kanonizacji naszego Papieża św. Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie do Miłosiernego Boga za jego przyczyną.
  • Od piątku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiać będziemy przez cały maj, codziennie o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 18:00 nabożeństwo majowe połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży.
  • W piątek 1 maja, ze względu na świąteczny charakter tego dnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę o godz. 17:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele z racji I soboty miesiąca.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach świętych comiesięczną zbiórkę do puszek na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi Królowej.
  • W tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w 5 Niedzielę Wielkanocną. Ze względu na zasady liturgiczne odprawimy tego dnia Mszę świętą o Najświętszej Maryi Pannie wyłącznie o godz. 12:30. Także dzień wcześniej sobotnie poranne Msze święte będą odprawione o Matce Bożej.
  • Spotkanie wolontariuszy ŚDM 2016 odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 20:00 w sali nr 3. Serdecznie zapraszamy.
  • W ramach przygotowania duchowego do ŚDM zapraszamy na wieczór uwielbienia do kaplicy Matki Bożej w środę 29 kwietnia o godz. 19:30 .
  • Dzisiaj przy naszym kościele możemy pomóc rodzinie dotkniętej chorobą nowotworową matki i córki oraz wypadkiem syna. Po Mszach świętych zbierają oni dobrowolne datki na leczenie.
  • W dniach od 6 do 13 lipca 2015 roku w Krzeszowicach organizowane są wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych.Zgłoszenia przyjmuje s. Bożena do 30 kwietnia.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” jest organizacją pożytku publicznego od 10 lat. Przez ten czas dzięki Państwa wpłatom udało się wiele dokonać. Również w tym roku bardzo prosimy o wsparcie klubu 1% swojego podatku. Prosimy także, by informować o takiej możliwości w swoich rodzinach i środowiskach. Nr KRS niezbędny do odpisu podatkowego znajduje się na ulotce przy wejściu do kościoła oraz tutaj. Informacji udziela również biuro klubu.
  • Klub Sportowy serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i trenerów na Mszę Świętą klubową w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 17.00.
  • Dokładnie rok temu rozpoczęliśmy wydawanie Biuletynu Informacyjnego z życia naszej parafii. Poleciliśmy to dzieło opiece św. Jana Pawła II w dniu Jego kanonizacji. Biuletyn ukazuje się co niedzielę i zawiera ogłoszenia, intencje mszalne i wszystkie inne ważne wiadomości dotyczące naszej wspólnoty. Biuletyn jest bezpłatny, a koszty jego wydania częściowo pokrywają reklamy znajdujące się na ostatniej stronie. Zdecydowaliśmy się na taką formę wydawania biuletynu, aby był on dostępny dla każdego za darmo. Obecnie w każdą niedzielę rozchodzi się średnio 1900 egzemplarzy. Zachęcamy, by nadal sięgać przy wyjściu z kościoła po biuletyn. Mamy nadzieję, że poprzez tę formę kontaktu jesteśmy lepiej poinformowani o życiu parafii, a lektura gazetki stała się już stałym zwyczajem. Dziękujemy serdecznie osobom, które tworzą redakcję, a także reklamodawcom i drukarni Paor za współpracę. Wszystkim im życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz tego dzieła. Zapraszamy kolejne osoby do współpracy. Szczególnie poszukujemy osób, które potrafią tworzyć skład komputerowy publikacji. Na zgłoszenia oczekujemy pod parafialnym adresem e-mail.
  • Trwa rekrutacja do powstałego w ubiegłym roku Katolickiego Gimnazjum Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie na Prądniku Czerwonym przy ul. Strzelców 5a. Planowane są kolejne dwie klasy pierwsze liczące maksymalnie 26 uczniów. Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania są tutaj.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Julian Matuszczyk z ul. Łokietka 59, Teresa Wildhardt z ul. Batalionu „Skała” AK 8 oraz Urszula Karmowska z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024