30 stycznia 2015r. Odsłon: 2189

• w poniedziałek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej
  • w czwartek       - wspomnienie św. Agaty, dziewicy
  • w piątek            - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj Zespół Charytatywny prowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
  • W poniedziałek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XIX Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o 18:00 Godzina Święta w intencji powołań. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 20:00 Msza św. w dolnej kaplicy. W sobotę o 17:45 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo różańcowe.
  • Także w sobotę 7 lutego zapraszamy na Mszę św. dla chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Zapraszamy o godz. 11:00, wyjątkowo do górnego kościoła, z racji przypadającego wkrótce wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowego Dnia Chorego. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w sali pod plebanią.
  • Parafialny Klub Sportowy zaprasza wszystkich na Mszę Świętą klubową, która będzie odprawiona w czwartek 5 lutego o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej. Podczas Mszy będziemy modlić się między innymi w intencji bezpieczeństwa naszych podopiecznych w czasie zbliżających się ferii zimowych. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo-rekreacyjne organizowane przez nasz klub w ferie w Zawoi oraz Rabce Zdroju. Informacje szczegółowe na ulotkach przy wejściu oraz w biurze klubu.
  • PKS Jadwiga serdecznie zaprasza wszystkich parafian na występy sportowo-artystyczne w niedziele 8 lutego o godz.13.30 w sali teatralnej.
  • Dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga w niedzielę za tydzień, czyli 8 lutego, po Mszach Świętych będą zbierać pieniądze na akcję „Zima w mieście”.  Jak co roku podczas ferii zimowych będą organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii. Zajęcia będą nieodpłatne dla wszystkich uczestników. Dzięki Państwa hojności  w ostatnich latach podczas ferii zimowych oraz wakacji organizowaliśmy zajęcia sportowe, turnieje oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Staraliśmy się zapewnić uczestnikom słodycze, napoje oraz okolicznościowe dyplomy. Mamy nadzieję że również w tym roku uda się nam z Państwa pomocą zebrać niezbędne środki, by zapewnić wszystkim małym parafianom atrakcyjne ferie zimowe.
  • Także w niedzielę za tydzień - 8 lutego - odbędzie się w naszej parafii rejonowe spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Msza św. o godz 9.30 w kościele, a o 10.30 konferencja w sali teatralnej. Zapraszamy wszystkich zelatorów i członków Róż różańcowych.
  • Więcej informacji w bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze polecamy zwłaszcza teksty na temat Dnia życia konsekrowanego oraz naszego Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga”. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Monika Włodarczyk z ul. Stachiewicza 35A, Sabina Lis z ul.Krowoderskich Zuchów 20, Władysław Wiatr z ul. Batalionu „Skała” AK 2A oraz Jan Pyzik z ul. Wybickiego 14. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża