5. Niedziela Wielkiego Postu

01 kwietnia 2017r. Odsłon: 2410
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  • Nasz parafialny chór Cantate Domino zaśpiewa dzisiaj pieśni wielkopostne na Mszy św. o godz. 12:30 oraz po niej. Zapraszamy.
  • We wtorek 4 kwietnia nasz kościół jest tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach szczególnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. O godz. 19:30 rozpocznie się śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej bp Grzegorz Ryś odprawi Mszę świętą i wygłosi kazanie. Zapraszamy wszystkich na tę szczególną chwilę modlitwy przebłagalnej przed Wielkim Tygodniem.
  • Natomiast w środę 5 kwietnia bp Grzegorz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii na Mszy św. o godz. 18:30.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16:30. Droga krzyżowa dla dzieci będzie wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o 16:30, a o godz. 17:00 będzie dla nich Msza święta.
  • W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży starszej. Rekolekcje rozpocznie Msza św. wieczorna z pierwszą nauką ogólną. Bezpośrednio po tej Mszy św. droga krzyżowa ulicami z rozważaniami rekolekcyjnymi, na którą zapraszamy jak co roku wszystkich parafian. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:45 i o 20:00. Jedynie o godz. 8:30 będzie droga krzyżowa dla dorosłych, a o 17:00 droga krzyżowa dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem.
  • Dokładny program rekolekcji wydrukowany jest w dzisiejszym biuletynie, a także umieszczony na drzwiach kościoła. Dostępny jest także tutaj. Bardzo prosimy, aby zabrać dziś po Mszy św. program rekolekcji, tak aby w każdym domu był on dostępny. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które u progu Wielkiego Tygodnia będą najlepszą pomocą w głębokim przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. W tym roku rekolekcje wygłosi ks. dr hab. Stanisław Witkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, biblista, wykładowca egzegezy Nowego Testamentu na UPJP II.
  • Dzisiaj można zabrać od ministrantów czasopismo „CHiT”. Dzisiejszy numer jest poświęcony Sakramentowi Pokuty, co w perspektywie rekolekcyjnej i wielkanocnej spowiedzi ma szczególne znaczenie.
  • Siostry Albertynki sprzedają dzisiaj przy naszym kościele palmy wielkanocne. Zachęcamy by się w nie zaopatrzyć przed przypadającą za tydzień Niedzielą Palmową.
  • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Po tej Mszy św. przeprowadzimy przed kościołem konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Spotkania do bierzmowania odbędą się we wtorek kl. I i w środę dla kl II. w kaplicy MB o 17:00.
  • Świetlica Przystań oraz Klub Seniora zapraszają w Niedzielę Palmową na kiermasze świąteczne.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Także dzisiaj o godz. 20:30 przy kolegiacie św. Anny rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, której przewodniczyć będzie abp. Marek Jędraszewski. Zapraszamy.
  • W zakrystii można zapisywać osoby chore, które odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Spotkanie wspólnoty Braterstwa Chorych odbędzie się w piątek. O 14.30 Msza Święta w dolnej kaplicy, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Zapraszamy osoby pragnące dołączyć do wspólnoty.
  • Akcja Katolicka proponuje kilka nowych pozycji książkowych, w tym aktualne wydawnictwo „100 lat Fatimy”. Książki są dostępne w zakrystii, a w przyszłą niedzielę także przed kościołem.
  • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących mieszcząca się w Krakowie Borku Fałęckim przy ul. Niecałej 8 zaprasza w środę 5 kwietnia od godz. 10:15 na Dzień Otwarty Szkoły. Więcej informacji przy wejściu do kościoła.
  • Balet dworski Cracovia Danza zaprasza w czwartek 6 kwietnia o godz. 19:00 do Teatru Variete przy ul. Grzegórzeckiej 71 na spektakl „Kiedy Polska była chrzczona”, przedstawiający pojawienie się na dworze Mieszka I kultury zachodniej. Spektakl był wystawiony na Rynku Głównym podczas ŚDM. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Anna Stryszowska z ul. Wybickiego 14, Julian Witek z ul. Stachiewicza 27, Józef Jankowski z ul. Zacisznej 3, Wiesław Głogowski z ul. Krowoderskich Zuchów 26 i Izabella Chronowska Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024