6. Niedziela Wielkanocna

19 maja 2017r. Odsłon: 1569

• w środę  - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • w piątek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w piątek ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Polskich Noblistów.
  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia z Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”, w której działa także siostra Małgorzata Chmielewska. Ks. Jacek głosi Słowo Boże, a po Mszach świętych jest możliwość wsparcia tej charytatywnej inicjatywy dobrowolną ofiarą.
  • W przyszłą niedzielę dzieci i trenerzy z PKS Jadwiga będą zbierać datki na wyjazdy wakacyjny.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Zapraszamy dziś na V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Matejki, a zakończy piknikiem rodzinnym w Parku Jordana. Szczegóły na plakacie przy wyjściu.
  • W piątek 26 maja w sali teatralnej w godzinach od 9:30 do 17:00 odbędzie się druga część konkursu "Wygraj sukces", którego organizatorami są Centrum Kultury św Jadwigi i Tarnobrzeski Dom Kultury. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa X Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 25 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego lub w parafii w Krakowie - Nowym Ruczaju. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami, a najwytrwalsi mogą wracać na rowerach.
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swojej uczelni, do samego serca Krakowa, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody szkolenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, archiwistyka, dziennikarstwo i wiele innych. Więcej informacji na plakatach.
  • W dniach 17-18 czerwca organizowana jest przez naszą parafię pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Częstochowie, Licheniu, Gidlach i Leśniowie. Program pielgrzymki i zapisy w zakrystii i kancelarii. Za[raszamy.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwośc nabycia przed kościołem miodu.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła. Polecamy także rozmowę na temat baletu Cracovia Danza, który wystąpi w naszej parafii przy okazji odpustu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Jan Bielski z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Leon Pitala z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Helena Kosiorowska z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Kazimierz Kowalewski z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Eulalia Karolczyk z ul. Kluczborskiej 5, Adam Niedbała z ul. Stachiewicza 31 i Łucja Piroń z ul. Palacha 13.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024