14 października 2017r. Odsłon: 1166

• w poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • we wtorek         - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w środę             - Święto św. Łukasza Ewangelisty
  • w piątek            - Uroczystość św. Jana Kantego kapłana, patrona Krakowa i arch. krakowskiej
  • w sobotę           - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  • w niedzielę       - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.Dzisiaj najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających w środę imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu i w życiu osobistym.

• Dzisiaj, w ramach akcji Zatrzymaj aborcję, mającej poparcie Episkopatu, w tym abp. Marka Jędraszewskiego, przed kościołem jest możliwość złożenia podpisu pod projektem zmiany w obecnej ustawie. Polega ona na ochronie dziecka gdy zachodzi podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć w internecie, w ubiegłotygodniowym biuletynie oraz oraz u osób zbierających podpisy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci,  do wspólnej modlitwy.
  • Uczniom klas III gimnazjum przypominamy, że rozpoczęły się już spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy o przyjście i zapisanie się na te zajęcia.
  • W sobotę organizowany jest w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach Dzień Patrioty. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę z okazji Tygodnia Misyjnego będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz wsparcia budowy szkoły w Bangladeszu.
  • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Również przy głównym wyjściu z kościoła Siostry przyjmują na wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Kazimierza Morgi z ul. Stachiewicza 17, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża