28 stycznia 2017r. Odsłon: 1644

• we wtorek   - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  • w czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj gościmyw naszym kościele muzyków z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie. Orkiestra kameralna wraz z sopranem i tenorem wykonają polskie i ukraińskie kolędy podczas wszystkich Mszy świętych od 6:30 do 12:30. Serdecznie zapraszamy.
  • W imieniu Profesora Janusza Skalskiego serdecznie zapraszamy dzisiaj na charytatywny koncert pod patronatem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. O godz. 15.20 w kościele św. Anny zaśpiewają  kolędy artyści Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami dla chorych dzieci, podopiecznych Profesora.
  • Nasza parafia jest zaproszona na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w poniedziałek 30 stycznia. Adoracja rozpocznie się o godz. 21:00 i potrwa do godz. 6:00 rano. Modlitwa będzie trwała w osobnej kaplicy adoracji obok bazyliki Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy grupy parafialne, wspólnoty oraz osoby prywatne. Dojazd do Łagiewnik i powrót we własnym zakresie.
  • W czwartek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXI Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  • W lutym nie będzie spotkań przed Bierzmowaniem dla klas I i II.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o 18:00 Godzina Święta w intencji powołań. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 11:00 Msza św. dla chorych i starszych, a o 17:45 comiesięczne nabożeństwo różańcowe.
  • Za tydzień Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na działalność kuchni św. Jadwigi.
  • Dzieci i młodzież z PKS Jadwiga podczas zeszłotygodniowej zbiórki pieniędzy zebrali 3511 zł. za co bardzo serdecznie dziękujemy. Całość kwoty zostanie przekazana na sfinansowanie akcji „Zima w mieście”, na którą zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież pozostające na ferie w Krakowie. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 16:00 do 18:00 na sale gimnastyczne. Szczegółowy program zajęć znajduje się na plakatach. Gwarantujemy dobrą zabawę.
  • Zakończyła się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękujemy za waszą gościnność i wiele sympatycznych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Dziękujemy także za ofiaryskładane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie odprawimy w niedzielę 19 lutego o godz. 8:00 oraz w niedzielę 26 lutego o godz. 11:00.
  • Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w swoim czasie lub kolęda nie odbyła się z innych przyczyn, a chciałby jeszcze zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii i ustalenie terminu indywidualnie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Dworniczek z ul. Łokietka 55, Wiesława Dakowicz z ul. Opolskiej 19 oraz Zofia Jęzo z ul. Krowoderskich Zuchów 15.  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024