5. Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2015r. Odsłon: 2224

• w środę - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej

• W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Rekolekcje rozpocznie Msza św. wieczorna z pierwszą nauką ogólną. Bezpośrednio po tej Mszy św. droga krzyżowa ulicami z rozważaniami rekolekcyjnymi, na którą zapraszamy jak co roku wszystkich parafian. Szczególnie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie również te osoby, które zdeklarowały przyjęcie pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Prosimy wszystkich o zabranie ze sobą świec. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:45 i o 20:00. Jedynie o godz. 8:30 będzie droga krzyżowa dla dorosłych, a o 17:00 droga krzyżowa dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem.
  • Dzień przed rekolekcjami zapraszamy na wprowadzające w ich nastrój rozważania poetycko-muzyczne „Idziemy za…” w wykonaniu zespołu Noro Lim. Spektakl odbędzie się w kościele w czwartek 26 marca ok. godz. 19:15, bezpośrednio po Mszy świętej o 18:30, którą odprawimy w intencji o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji. Wstęp jest wolny. Po jego zakończeniu będzie można nabyć płyty z zapisem spektaklu. Serdecznie zapraszamy.
  • Dokładny program rekolekcji wydrukowany jest w dzisiejszym biuletynie, a także umieszczony na plakatach na drzwiach kościoła i na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby zabrać dziś po Mszy św. program rekolekcji, tak aby w każdym domu był on dostępny. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które u progu Wielkiego Tygodnia będą najlepszą pomocą w głębokim przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje wygłosi Ksiądz dr Wojciech Węgrzyniak - wykładowca biblistyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
  • Prosimy też o zapisywanie w zakrystii osób chorych, które odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w kaplicy i na spotkanie w sali pod plebanią.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Po tej Mszy św. przeprowadzimy przed kościołem konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza baranki wielkanocne Caritas.
  • Świetlica "Przystań" działająca przy naszej parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne za tydzień w niedzielę palmową po Mszach Świętych.
  • Również Klub Seniora z ul. Krowoderskich Zuchów 5 zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszach świętych na kiermasz wyrobów świątecznych przy kościele.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkich zawodników, trenerów, rodziców i rodziny na Drogę Krzyżową w najbliższy piątek o godz. 17:00 w górnym kościele.
  • Nasz oddział Akcji Katolickiej rozpoczyna zbiórkę zbędnych książek, które będą przeznaczone na parafialny kiermasz książki w czerwcu 2015 tego roku. Parafianie mogą dostarczać przeczytane książki do punktu przy kościele parafialnym pod kładką we wtorki w godzinach 17.00 - 18.30, począwszy od 24 marca aż do końca maja. Książki mogą być również odbierane przez członków Akcji Katolickiej z miejsca zamieszkania tych osób, które nie mogą same ich dostarczyć do kościoła. W tym celu prosimy kontaktować się pod nr telefonicznym: 502-252-945.
  • Szkoła Podstawowa nr 113 zaprasza dzieci sześcio i siedmioletnie do klas I w roku szkolnym 2015/16. Zapisu można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:00 w sekretariacie szkoły.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież, na koncert zespołu "Twoje Niebo" z okazji Dnia Świętości Życia. Koncert odbędzie się w czwartek 26 marca godz. 17:30 w sali teatralnej przy naszym kościele. Wstęp jest wolny. Więcej informacji na plakatach przy wyjściach.
  • Także z racji Dnia Świętości Życia zachęcamy do obejrzenia w kinach Kika i Mikro bardzo dobrego i ważnego filmu fabularnego pt.: „Doonby. Każdy jest Kimś”, będącego mocnym głosem za życiem, z oryginalną i świeżą argumentacją. Więcej informacji na plakacie. Gorąco polecamy.
  • Działająca przy naszej parafii grupa osób niepełnosprawnych „Bystrzaki" prowadzi dzisiaj przed kościołem kiermasz swoich wyrobów i zbiórkę datków na wyjazd wakacyjny.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Ewa Żelazny z ul. Stachiewicza 17, Wanda Podkowińska z ul. Wybickiego 46, Magdalena Stawowska z ul. Stachiewicza 25, Kazimiera Baran z ul. Batalionu „Skała” AK 4 oraz Jan Stopa z ul. Opolskiej 59. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża