29 maja 2016r. Odsłon: 1615

• w środę      - wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • w piątek     - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę    - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która jutro ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego. Również najlepsze życzenia z racji dzisiejszych imienin składamy p. Magdzie - organistce z dolnej kaplicy Matki Bożej.

• Wczoraj nasz parafianin diakon Michał Misiuda przyjął w Warszawie święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu.
  • Natomiast dzisiaj o godz. 12:30, ks. Michał Misiuda odprawi w naszym kościele swoją Mszę świętą Prymicyjną. Wcześniej nastąpi uroczyste przejście Księdza Prymicjanta wraz z najbliższymi z domu do kościoła. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość wszystkich parafian, zwłaszcza że są to w naszej wspólnocie pierwsze prymicje od 11 lat.
  • Opiekunowie i dzieci z działającej w naszej parafii Świetlicy „Przystań” prowadzą dziś po Mszach św. zbiórkę do puszek na wyjazd wakacyjny. Dziękujemy w ich imieniu za każdy gest dobroci i wrażliwe serce.
  • Róże Różańcowe zapraszają w poniedziałek na Mszę świętą o godz. 18:30, a po niej na zmianę tajemnic.
  • We wtorek o godzinie 18:00 ostatnia majówka, natomiast od środy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18:00.
  • Spotkanie do bierzmowania dla klas I i II gimnazjum będzie w czerwcu dopiero we wtorek 7.06 i w środę 8.06 o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek.
  • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji o godz. 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17:00, a dla młodzieży o 20:00 w kaplicy Matki Bożej. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. O 17:15, zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • W niedzielę za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi.
  • Zapraszamy dziś na IV Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Matejki, a zakończy piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Jordanowskim. Szczegóły na plakacie przy wyjściu.
  • Parafialny Klub Sportowy zaprasza dzieci i młodzież na obozy letnie. W tym sezonie proponujemy obóz sportowo rekreacyjny rekreacyjny w Zawoi oraz rekreacyjny w Jastrzębiej Górze. Zapisy i informacje w biurze klubu.
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 zaprasza wszystkich na festyn, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca na terenie placu szkolnego w godzinach od 10:00 do 13:00.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp.: Elżbiety Kwiatkowskiej z ul. Krowoderskich Zuchów 20, która w ostatnim czasie odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba