13 czerwca 2015r. Odsłon: 1661

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
  • w środę             - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji zeszłotygodniowych obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie. Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, a także dzięki  sprzyjającej pogodzie, mogliśmy przez dwa dni świętować na wiele różnych sposobów Dzień Naszej Patronki. Bóg zapłać także wszystkim, którzy wzięli udział w tych uroczystościach oraz za wiele okazanej pomocy i życzliwości.
  • Dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają dzisiaj przy kościele pieniądze na akcję „Lato w mieście”. Jak co roku podczas wakacji będą organizowane zajęcia sportowo rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii, zajęcia będą nieodpłatne dla wszystkich uczestników. Dzięki Państwa hojności w ostatnich latach podczas ferii zimowych oraz wakacji organizowaliśmy zajęcia sportowe, turnieje oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Staraliśmy się zapewnić uczestnikom słodycze, napoje oraz okolicznościowe dyplomy. Mamy nadzieję że również w tym roku uda się nam z Państwa pomocą zapewnić dzieciom atrakcyjne wakacje. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo rekreacyjne organizowane przez nasz klub w wakacje. Informacje szczegółowe na ulotkach przy wejściu oraz w biurze klubu.
  • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Od kilku lat Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” upowszechnia i rozwija dziedzictwo naszego Ojca Świętego, a jego Sanktuarium jest najważniejszym miejscem świętego papieża w Polsce. Przy jego relikwiach modlą się pielgrzymi z całego świata. Zapraszamy wszystkich parafian od św. Jadwigi do nawiedzeni Sanktuarium 22 czerwca. Od 15:30 jest możliwe oprowadzenie przez przewodnika, a o godz. 17:00 będzie uroczysta Msza święta z Procesją Światła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
  • Druhny i Druhowie byłego szczepu „Harnasie” działającego przy Szkołach Podstawowych nr 113 i 127 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącym są zaproszeni na jubileuszowy zlot z okazji 50-lecia utworzenia szczepu w sobotę 20 czerwca 2015 roku od godziny 13:00 do Fortu 39 w Olszanicy koło Krakowa przy ul Kosmowskiej 12. Więcej informacji i program można znaleźć na stronie internetowej tutaj.
  • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza 35 Piesze Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka to piękny czas spotkania się z Bogiem w drodze i modlitwie, okazja do poznania nowych wspaniałych ludzi oraz radosnego przeżywania swojej wiary. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza parafia dołącza się do grupy 2 z Białego Prądnika. Osoby chętne do udziału w pielgrzymce proszone są o zapisywanie się w kancelarii parafialnej do 31 lipca. Więcej informacji u naszego ks. Grzegorza przewodnika grupy 2.
  • Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkie dzieci, które przez cały rok zbierały obrazki niedzielne proszone są, aby do piątku 19 czerwca przyniosły plansze z obrazkami do swoich katechetów w szkole lub do zakrystii. Zostaną wśród niech wylosowane nagrody.
  • W niedzielę za tydzień po Mszach Świętych młodzież naszego Gimnazjum nr 12 będzie prowadziła zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Kilometry Dobra". Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Prof. Kazimierza Bartla, która jako jedyna Fundacja wspiera w Krakowie  młodzież gimnazjalną i licealną z biednych rodzin poprzez stypendia, dofinansowanie do obiadów, wycieczek szkolnych i innych imprez. Z pomocy tej korzystają również uczniowie z parafii Św. Jadwigi Królowej.
  • W sobotę 20 czerwca, w auli bł. Jakuba Strzemię o godz. 18.00 odbędzie się II koncert charytatywny "Troszeczkę serca", którego celem jest pozyskanie funduszy na dalszy remont bursy dla studentek. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na XIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się w niedzielę za tydzień 21 czerwca na placu Konstytucji w Skale.
  • Więcej informacji, a także rozmowę ze Zbigniewem Wodeckim, który wystąpił u nas tydzień temu, znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. Na każdej Mszy św. dają oni świadectwo uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu i opowiadają o przygotowaniach do tych dni. Przy tej okazji przed kościołem można nabyć gadżety ŚDM (koszulki, breloczki, kubki, opaski odblaskowe itp.). Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na  Akcję Bilet dla Brata.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysław Kawa z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Józef Sidorowicz z ul. Wybickiego 16, Zbigniew Żarczyński z ul. Wybickiego 32, Józef Cukierski z ul. Łokietka 51, Krystyna Słupek z ul. Opolskiej 35, Jacek Marlewski z ul. Wybickiego 14 i Stanisław Warczak z ul. Łokietka 49. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024