29 sierpnia 2015r. Odsłon: 2088

• we wtorek   - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • w czwartek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w następującym porządku: Szkoła nr 113 o 8:30, Szkoła św. Jadwigi o godz. 9:30, Szkoła nr 21 o 10:30, a Gimnazjum nr 12 o godz. 8:30 w dolnym kościele.
  • Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku będzie w czwartek i w piątek, w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej, a także codziennie, podczas Mszy świętych.
  • W czwartek spowiedź od godz. 17:30, a o 18:00 „Godzina Święta” w intencji powołań.
  • W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie Msza św., na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Bardzo prosimy, aby na tę Mszę świętą przyniosły tornistry z książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, gdyż nastąpi uroczyste poświęcenie tych przedmiotów. Prośba ta dotyczy wszystkich dzieci, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych. O 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele, na której także nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych. W sobotę o godz. 11:00 msza święta dla chorych w dolnej kaplicy, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:45 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe w kościele.
  • Nowy rok szkolny rozpoczynamy w zwiększonym składzie księży. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz skierował do naszej parafii ks. Rafała Kasperka, który będzie pełnił funkcję wikariusza i katechety w Szkole Polskich Noblistów przy ul. Kluczborskiej.
  • Natomiast w klasztorze Sióstr Nazaretanek nastąpiła jedna zmiana. Siostrę Patrycję - katechetkę w Szkole Podstawowej nr 21 i opiekunkę scholi - zastąpiła siostra Paula. Dziękujemy Siostrze Patrycji za 4-letnią owocną pracę na Krowodrzy i życzymy sił do nowych obowiązków. Natomiast Księdzu Rafałowi i Siostrze Pauli życzymy wszelkiego dobra i satysfakcji z pracy wśród nas. Szczęść Boże.
  • Siostra zaprasza dziewczynki ze scholi już jutro, czyli w poniedziałek 31 sierpnia o godz. 16:00 do salki nr 6 na pierwsze spotkanie po wakacjach. Zapraszamy zarówno obecne członkinie scholi, jak i chętne kandydatki.
  • Dzisiaj rozpoczyna miesięczną praktykę w naszej parafii kleryk V roku krakowskiego seminarium Paweł Ostwald. Witamy i życzymy owocnej praktyki.
  • W przyszłą  niedzielę po Mszach świętych przeprowadzimy przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i przeznaczone na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Natomiast przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie, można składać do kosza wystawionego przy figurze Św. Jadwigi przybory szkolne, które także przekażemy do naszych szkół. Bardzo prosimy o pomoc w imieniu potrzebujących dzieci. Liczymy, że nasza szczodrość pozwoli im rozpocząć nowy rok z uśmiechem
  • Od przyszłej niedzieli powraca po wakacjach Msza święta w dolnym kościele o godz. 10:00 - dla chorych i starszych.
  • W poniedziałek 25 sierpnia, czyli jutro, po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy dotychczasowych członków, ale także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pracę Zespołu i charytatywnie nieść pomoc samotnym i chorym. Obszar biedy i starzenie się społeczeństwa wzrastają i dlatego musimy zwiększać skalę pomocy, jaką niesie tym ludziom nasza parafia. Wielu z nas może kiedyś także potrzebować podobnej pomocy. Dlatego prosimy o wrażliwe serce i zaangażowanie w parafialne dzieła, na miarę możliwości. Serdecznie zapraszamy na spotkanie jutro wieczorem.
  • Od wtorku 1 września wznawia działalność kuchnia św. Jadwigi dla ubogich. Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na kuchnię w tym miesiącu wyjątkowo w drugą niedzielę, czyli 13 września.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 1 września, po wieczornej Mszy św. w sali nr 6.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza od wtorku 1 września na zajęcia sportowo rekreacyjne. Nowością w tym roku szkolnym jest grupa baletowa, do której zapraszamy dziewczynki od 5 roku życia. Informacje na temat dostępnych zajęć sportowych można znaleźć na ulotkach przy drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej. Zapisów dokonuje się bezpośrednio u trenerów w godzinach zajęć w pierwszym tygodniu września.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje że zapisy na zajęcia pozaszkolne rozpoczynają się od wtorku 1 września codziennie od 15:00 do 18:00 w sekretariacie Centrum lub telefonicznie. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy wszystkie rodziny do wyjazdu w niedzielę 13 września do Kalwarii Zebrzydowskiej na doroczną Pielgrzymkę Rodzin. Wyjazd organizuje Akcja Katolicka, a zapisywać można się w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Aleksandry Pieczonka z ul. Rusznikarskiej 16, która odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024