27 września 2014r. Odsłon: 1850

• w poniedziałek - Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • we wtorek         - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w środę             - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła
  • w czwartek       - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  • w sobotę           - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w niedzielę       - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Od środy 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy  przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00. Dzieci będą po nabożeństwach otrzymywały obrazki do układanki. Będziemy modlili się we wszystkich ważnych intencjach Kościoła i naszych osobistych. Prosimy o prowadzenie październikowego różańca następujące grupy:
    1. w poniedziałki dzieci ze szkół podstawowych
    2. we wtorki Akcję Katolicką i Koło Przyjaciół Radia Maryja
    3. w środy Róże Różańcowe
    4. w czwartki Służbę liturgiczną i Krąg Biblijny
    5. w piątki młodzież Oazową oraz kandydatów do Bierzmowania
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. ze szkół: 21, 113 i św. Jadwigi, odbędzie się we wtorek 30 września o godz. 18.30. Rozpoczniemy Mszą świętą i konferencją w kościele, a potem spotkanie z katechetami w salkach. Zapraszamy.
  • W czwartek z racji przypadającego wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów zapraszamy wszystkich rodziców z małymi dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 18:30.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17:30, a w piątek od godz. 16:00. O 17:00 Msza św. dla dzieci, a o 20:00 dla młodzieży.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę św., a po niej na spotkanie w sali pod plebanią. Odwiedzi nas wtedy Ks. Kardynał St. Dziwisz, który pomodli się z chorymi i ubogimi oraz poświęci kuchnię dla potrzebujących, która ostatnio przeszła generalny remont. Dlatego zapraszamy szczególnie gorąco wszystkich chorych i ubogich na Mszę świętą w dolnej kaplicy o godz. 11:00 i na spotkanie.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na bieżącą działalność oraz na przeprowadzony remont kuchni dla ubogich św. Jadwigi.
  • PKS Jadwiga zaprasza dzieci od lat 5 na zajęcia fitness. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 15.30 - 16.30. Szczegóły na plakatach.
  • Ks. Michał Kowalski proboszcz parafii w Woli Zachariaszowskiej gorąco dziękuje za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę, a przeznaczone na budowę kościoła. W sumie zebrano kwotę 19.150 zł. Bóg zapłać w imieniu wspólnoty z Woli za hojny dar.
  • W sobotę 4 października w godz. 9:00 - 14:00, w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80, odbędą się ciekawe prelekcje dla pacjentów oraz konsultacje medyczne, a wszystko to w ramach Małopolskiego Dnia Profilaktyki Zdrowia. Wszystkich zainteresowanych zaprasza Dyrektor Szpitala p. Anna Prokop-Staszecka.
  • Dzisiaj nasz chór parafialny podczas każdej Mszy Św. prezentuje swoją działalność. Na terenie naszej parafii pojawiły się już plakaty, które promują nową nazwę chóru - Cantate Domino - czyli - Śpiewajmy Panu. Członkowie chóru dzielą się swoim świadectwem i zachęcają, aby zaangażować się w muzyczne dzieło śpiewania na chwałę Bożą.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Bazielich z ul. Krowoderskich Zuchów 19 i Stefan Cybura z ul. Krowoderskich Zuchów 23. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża