26 września 2015r. Odsłon: 1367

• w poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • we wtorek         - Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę             - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w czwartek       - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła
  • w piątek            - wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególnie księdzu Rafałowi, który we wtorek obchodzi imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy katechetycznej i duszpasterskiej w naszej wspólnocie oraz wielu łask na drodze kapłańskiego powołania.

• Gościmy dzisiaj w naszym kościele ks. Romana Ciupakę - misjonarza z Afryki, który głosi na wszystkich Mszach św. kazania, a po nich zbiera datki na pracę misyjną.
  • Ks. Grzegorz zaprasza dzisiaj na spotkanie po pielgrzymkowe grupy nr 2 tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, a po niej będzie poczęstunek w salce przy plebanii.
  • Od czwartku 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy  przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00. Dzieci będą po nabożeństwach otrzymywały obrazki do układanki. Będziemy modlili się we wszystkich ważnych intencjach Kościoła i naszych osobistych. Prosimy o prowadzenie październikowego różańca następujące grupy:
  1. w poniedziałki dzieci ze szkół podstawowych
  2. we wtorki Akcję Katolicką i Koło Przyjaciół Radia Maryja
  3. w środy Róże Różańcowe
  4. w czwartki Służbę liturgiczną i Krąg Biblijny
  5. w piątki młodzież Oazową
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. ze szkół: 21, 113 i św. Jadwigi, odbędzie się w poniedziałek 28 września o godz. 18.30. Rozpoczniemy Mszą świętą i konferencją w kościele, a potem spotkania z katechetami w salkach. Zapraszamy.
  • W piątek z racji przypadającego wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów zapraszamy wszystkich rodziców z małymi dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo podczas Mszy świętych o godz. 17:00 i 18:30.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od 17:45, a w piątek od godz. 16:30. O 17:00 Msza św. dla dzieci, a o 20:00 dla młodzieży.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę świętą w dolnej kaplicy o godz. 11:00 i na spotkanie w sali.
  • Uczniów klas III gimnazjum prosimy o zapisywanie się od 5 października, w wybrany dzień, na spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w sali nr 6. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy ich także do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 17:45 oraz na Mszę świętą o 18:30. Natomiast Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 6 października, a uczniów klas II w środę 7 października. Spotkania dla nich odbywają się w dolnej kaplicy o 17:00. Prosimy ich również do skorzystania ze spowiedzi w czwartek lub w piątek.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 28 września, o godz. 17:00 w salce nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy IV szkoły podstawowej wzwyż.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na bieżącą działalność kuchni dla ubogich św. Jadwigi.
  • Również w niedzielę za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą rozprowadzali przed kościołem miód.
  • PKS Jadwiga zaprasza dzieci od lat 5 na zajęcia fitness. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 15.30 - 16.30. Szczegóły na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Wiesława Rydla z ul. Stachiewicza 31, który w ostatnim czasie odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024