3. Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2017r. Odsłon: 1957

• w poniedziałek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • w sobotę           - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki Matki Bożej.

• W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza od dzisiaj baranki wielkanocne Caritas. Natomiast w kancelarii i w sali przy kuchni zapisujemy na paczki świąteczne.
  • W piątek 24 marca od godz. 15:00 i w sobotę 25 marca od godz. 10:00 Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepie Tesco.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała - pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu sportowego, remonty, akcje zima i lato w mieście oraz na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej klubu.
  • Klub Sportowy zaprasza również dzieci i młodzież na obozy wakacyjne. W tym sezonie proponujemy obóz piłkarski w Zawoi oraz rekreacyjno-sportowy nad morzem w Łebie. Obóz w Zawoi odbędzie się w terminie 10 - 18 sierpnia, a obóz w Łebie w terminie 17 - 30 sierpnia. Oba turnusy mają formułę otwartą dla wszystkich chętnych, nie tylko zawodników z Klubu. Zapisy i informacje w biurze klubu w poniedziałki, środy i czwartki od 16:00 do 18:00.
  • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 21 i 113. Potrwają one w poniedziałek, wtorek i w środę. Szczegółowy program rekolekcji został podany dzieciom.
  • Natomiast rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się drogą krzyżową ulicami osiedla w piątek przed Niedzielą Palmową, czyli 7 kwietnia i potrwają do wtorku 11 kwietnia. W tym roku wygłosi je biblista ks. Stanisław Witkowski.
  • W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są dostępne już od dzisiaj w zakrystii. Prosimy je zabierać, wypełnić w domu i przynieść w sobotę na Mszę św. wieczorną.
  • Już po raz drugi będziemy w tym roku przeżywać w łączności z Kościołem Powszechnym wydarzenie, które papież Franciszek nazwał „24 godziny dla Pana”. W odpowiedzi na inicjatywę Papieża w Krakowie zostało wyznaczonych 5 kościołów, w których przez całą dobę z 24 na 25 marca będzie sprawowany Sakrament Pokuty i będzie trwała modlitwa. Są to kościoły: oo. Franciszkanów, Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, Matki Bożej z Lourdes, św. Brata Alberta na Dywizjonu 303 i św. Wojciecha w Rynku Głównym. Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca do wielkopostnego zatrzymania się i skorzystania z tej modlitewnej inicjatywy.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Bruch z ul. Batalionu „Skała‟ AK 4, Sabina Rutkowska z ul. Krowoderskich Zuchów 20 i Jerzy Bieda z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024