10. Niedziela Zwykła - Odpust Parafialny

• w czwartek       - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • w piątek            - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę           - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj drugi dzień obchodów naszego odpustu parafialnego ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową odprawi o godz. 12:30 pochodzący z naszej parafii ks. Piotr Konieczny, który świętuje w tym roku 25 lecie Kapłaństwa. Kazanie na sumie wygłosi były nasz wikariusz ks. Józef Jończyk, który głosił ks. Piotrowi kazanie prymicyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na tę Uroczystość. Dzisiaj zapraszamy także na koncert Zbigniewa Wodeckiego, który wystąpi z własnym zespołem w sali teatralnej w niedzielę o 15:00. Wstęp wolny.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kiermasz książki. W ramach kiermaszu proponujemy możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism lub nabycie ich za symboliczną cenę. Uzyskane środki przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
  • W dniu dzisiejszym można kupić przed kościołem u naszych lektorów tomik wierszy autorstwa Bogusława Nowalińskiego „Raduj się dziś Krakowie”. Dzieło to zawiera 50 utworów poświęconych Patronce naszej parafii - Św. Jadwidze Królowej. Autor podpisuje dziś egzemplarze książki. Częściowy dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne wyjazdy Służby Liturgicznej. Zachęcamy do nabycia tej wartościowej pozycji.
  • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła oraz na ulotkach, które są jeszcze przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u tronu Bożego potrzebne łaski.
  • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek.
  • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji o godz. 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi działającą przy naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga w niedzielę za tydzień po Mszach Świętych będą zbierać pieniądze na ”Akcję lato w mieście”. Jak co roku podczas wakacji będą organizowane zajęcia sportowo rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii, zajęcia będą nieodpłatne dla wszystkich uczestników. Dzięki Państwa hojności w ostatnich latach podczas ferii zimowych oraz wakacji organizowaliśmy zajęcia sportowe, turnieje oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Staraliśmy się zapewnić uczestnikom słodycze, napoje oraz okolicznościowe dyplomy. Mamy nadzieję że również w tym roku uda się nam z Państwa pomocą zapewnić dzieciom atrakcyjne wakacje. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo rekreacyjne organizowane przez nasz klub w wakacje. Informacje szczegółowe na ulotkach przy wejściu oraz w biurze klubu.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas I gimnazjum odbędzie się we wtorek 9 czerwca, a dla klas II w środę 10 czerwca o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W przyszła niedzielę 14 czerwca w naszym kościele gościć będziemy ambasadorów Światowych Dni Młodzieży, którzy opowiedzą nam o przygotowaniach do tego wyjątkowego wydarzenia.
  • Druhny i Druhowie byłego szczepu „Harnasie” działającego przy Szkołach Podstawowych nr 113 i 127 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącym są zaproszeni na jubileuszowy zlot z okazji 50-lecia utworzenia szczepu w sobotę 20 czerwca 2015 roku od godziny 13:00 do Fortu 39 w Olszanicy koło Krakowa przy ul Kosmowskiej 12. Więcej informacji i program można znaleźć na stronie internetowej www.harnasie.pl
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Dziś polecamy artykuł o pielgrzymach w mundurach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Krzysztof Magdziak z ul. Stachiewicza 15, Roman Reingruber z ul. Stachiewicza 17, Genowefa Zachacka z ul. Stachiewicza 45, Tadeusz Kapusta z ul. Stachiewicza 45, Józef Bugajski z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Józef Sidorowicz z ul. Wybickiego 16. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024