2. Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2015r. Odsłon: 1887

• w środę - Święto św. Kazimierza, królewicza - patrona Archidiecezji krakowskiej.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera ofiary do puszek na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich, działającą przy naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w sali nr 6.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 „Godzina Święta” w intencji powołań kapłańskich. Natomiast w piątek spowiedź od godz. 16:30. W sobotę Msza święta dla osób starszych i chorych o godz. 11:00, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:45 różaniec pierwszosobotni.
  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątek rano o godz. 8:30 droga krzyżowa dla dorosłych. Z racji pierwszego piątku droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym tygodniu wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o 16:30, a o godz. 17:00 będzie dla nich Msza święta. O 17:45 droga krzyżowa dla dorosłych z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 droga krzyżowa dla młodzieży z Komunią świętą. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Podczas kolędy rozdawaliśmy w Państwa domach ulotki nt. Światowych Dni Młodzieży. Częścią ulotki była także wstępna deklaracja o możliwości zakwaterowania pielgrzymów w lipcu 2016. Bardzo prosimy osoby, które zdecydowały się odpowiedzieć pozytywnie na tę prośbę o wypełnienie deklaracji i złożenie ich w zakrystii najpóźniej do przyszłej niedzieli 8 marca.
  • Zapraszamy osoby które ukończyły 18 rok życia i chciałyby pomóc w organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii na spotkanie w poniedziałek 2 marca o godz. 20:00 do salki katechetycznej numer 3.
  • Serdecznie zapraszamy na koncert Chóru „Psalmodia” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wydarzenie to wpisuje się w cykl koncertów chórów akademickich z muzyką sakralną i patriotyczną, pod wspólną nazwą „Polska się o nas upomni!”, odbywających się dzisiaj w kościołach na terenie całego Krakowa. Cykl odbędzie się w ramach Krakowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert rozpocznie się dziś o godz. 19:15 w naszym kościele i poprzedzony zostanie Mszą Świętą z udziałem chóru „Psalmodia” o godz. 18:30 w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów.
  • Po feriach powracają grupowe spotkania przed Bierzmowaniem dla klas III. Ponadto zapraszamy na spotkania we wtorek o 17:00 klasy I, a w środę o 17:00 klasy II w kaplicy Matki Bożej.
  • W dniach od 6 do 13 lipca 2015 roku w Krzeszowicach organizowane są wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych.Koszt pobytu wynosi 500 zł. Zgłoszenia przyjmuje s. Bożena do 30 kwietnia.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj rozmowa z rzeźbiarzem - autorem drogi krzyżowej oraz krzyża i figury św. Jadwigi w naszym kościele. Polecamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Golba z ul. Opolskiej 29, Władysław Osiadły z ul. Krowoderskich Zuchów 3 oraz Władysław Klimowski z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża